Зеленський розповів, про що говорив із Сі Цзіньпіном

Зеленський розповів, про що говорив із Сі Цзіньпіном

Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час телефонної розмови з Головою КНР Сі Цзіньпіном оговорювалися питання реалізації української формули миру та повернення з росії депортованих українських дітей. Також було обговорено звільнення полонених та забезпечення роботи Чорноморської зернової ініціативи.

Про це повідомила прес-служба Офісу Президента України. За словами Зеленського, Україна налаштована залучити до реалізації запропонованої формули миру якомога більшу кількість держав. Це потрібно для тиску на країну-агресора.

"Щоб до цієї формули або на майданчик обговорення нашої формули було залучено якомога більше країн світу і вони могли б потім тиснути на Російську Федерацію, щоб відновити мир, відновити нашу територіальну цілісність", - наголосив він.

Глава української держави також повідомив, що під час телефонної розмови йшлося про необхідність відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах кордонів 1991 року. Також мова йшла про важливість дотримання Статуту ООН.

Лідери України та Китаю обговорювали питання повернення українських полонених. Окремо вони поговорили про майже 20 тис. дітей, депортованих російськими окупантами. Під час телефонної розмови із Сі Цзіньпіном ішлося про загрози блокування чорноморського зернового коридору.

"До війни ми були, напевне, найбільшим експортером зерна в Китай. І тому росія, коли вона блокує це… Мені здається, всі зацікавлені країни повинні тиснути на російську федерацію, щоб не було блокування цього коридору", - додав Зеленський.

Президент України також наголосив на неприпустимості постачання зброї країні-агресору з боку будь-яких держав світу.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Сполучені Штати Америки задоволені розмовою Президента України Володимира Зеленського з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. При цьому координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі висловив сумнів, що ця розмова допоможе суттєво покращити ситуацію з миром в Україні.

Головне