Зеленський провів термінове засідання РНБО через підрив Каховської ГЕС

Зеленський провів термінове засідання РНБО через підрив Каховської ГЕС

Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що провів термінове засідання Ради національної безпеки та оборони України (РНБО), яке скликав раніше через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Про це Зеленський повідомив у своєму Telegram-каналі. За його словами, цієї ночі о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів.

"Доручено провести евакуацію з районів ризику та забезпечити питною водою всі міста і села, які забезпечувалися водою з Каховського водосховища. Робимо все, щоб врятувати людей. Задіяні всі служби, військові, Уряд, Офіс", - повідомив глава держави.

На засіданні РНБО також погоджено комплекс міжнародних і безпекових заходів, щоб притягти росію до відповідальності за цей теракт.

На сайті президента України також розповіли: членів РНБО поінформували, що у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила. Тому є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн.

Крім того, учасники засідання погодили комплекс міжнародних заходів, серед яких – скликання засідання Ради Безпеки ООН, звернення до міжнародних природоохоронних організацій, до Міжнародного кримінального суду, оскільки такі дії росіян містять явні ознаки порушення Женевської конвенції.

"Членів Ради національної безпеки і оборони також поінформували про поточну ситуацію на Запорізькій АЕС. Український персонал станції тримає ситуацію під контролем і має інструменти на випадок будь-якого розвитку подій", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, під час евакуації населення із Херсона через підрив військами рф Каховської ГЕС, окупанти обстрілюють місто з артилерії. Двоє поліцейських отримали осколкові поранення.

Головне