Зеленський: Наслідки підриву греблі Каховської ГЕС будуть зрозумілі через тиждень

Зеленський: Наслідки підриву греблі Каховської ГЕС будуть зрозумілі через тиждень

Україна була готовою до можливої катастрофи на Каховській гідроелектростанції. Влада заздалегідь підготувалась до ймовірних наслідків, однак наслідки підриву ГЕС будуть зрозумілі через тиждень.

Про це розповів Президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.

"Коли піде вода, буде зрозуміло, що там залишилося і що буде далі. Паралельно всі команди працюють", – зазначив він.

Глава держави нагадав, що про замінування об'єкта окупантами стало відомо ще торік восени.

"Якщо щось заміновано, то ми точно цього не контролюємо і може бути момент, коли буде вибух і будуть відповідні наслідки. Ми розуміли такі ризики", – сказав Зеленський.

Гарант додав, що влада готувалась до того, що буде затоплено від 35 до 80 населених пунктів і що будуть проблеми з питною водою.

"Ми розмовляли з ЄС, НАТО, ОБСЄ, і також скликаємо Раду безпеки в ООН. І також звертатимемося до представників Міжнародного кримінального суду. Дуже хочеться реакції від країн, які приділяють особливу увагу екологічним питанням — від Азії, Латинської Америки. На наш погляд, це злочин — екоцид", — сказав Президент.

Як писав "Ми-Україна" раніше, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відреагував на трагедію, яку вчинили 6 червня уночі росіяни на Каховській ГЕС. Цю подію він назвав “ще одним руйнівним наслідком” вторгнення рф в Україну. Водночас Гутерріш заявив, що ООН на цю мить не має достовірних даних про те, що стало причиною трагедії.

Головне