Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня Гідності та Свободи

Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня Гідності та Свободи

В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи. З цієї нагоди президент Володимир Зеленський звернувся до українського народу.

Зверненння голови держави оприлюднив Офіс президента.

У своєму виступі він відзначив, що це свято встановлено на вшанування подій революцій 2004 та 2014 років.

Президент розпочав своє звернення, підкресливши, що 10 років тому українці розпочали новий етап боротьби.

"10 років тому українці провели свій перший контрнаступ. Проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього. Проти нашої неволі. 10 років тому люди об’єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного", - йдеться у дописі.

За словами президента, ця подія визначила першу перемогу в поточній війні, яку він назвав перемогою небайдужості та хоробрості. Він також відзначив великий шлях, який український народ пройшов, і сьогоднішній день символізує невід'ємність України від Європи.

Зеленський висловив переконання, що вступ України до ЄС – це не просто реальність сьогодення, але й право, яке українці заслужили своєю національною ідентичністю та зусиллями. Він додав, що неможливо зупинити рух України до ЄС, і всі обов'язкові етапи будуть подолані.

"Тож наш статус кандидата й подальші переговори про вступ мають неодмінно завершитися повноправним членством України в ЄС", - додав президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде далі: три основні сценарії для України та їх наслідки

Також він зауважив, що навіть в умовах війни з росією, Україна виконує всі вимоги для переговорів про вступ в ЄС.

Зеленський порівняв події на Майдані 10 років тому з теперішньою великою війною. За його словами, українці пережили не одну "зиму у вогні":

"Боролися й боремось. І в центрі столиці тоді, і на околицях Бахмута тепер. На Грушевського тоді й під Харковом, під Херсоном, під Авдіївкою зараз. Усі, хто сміливо йшов у бій за свободу з дерев’яними щитами тоді, хто боронив країну в перші дні бойових дій на сході, і всі хто захищає нас на всіх напрямках із 24 лютого. Всі, хто не злякався ні гумових куль, ні світло-шумових гранат тоді, ні всієї разом узятої зброї й техніки так званої другої армії світу тепер".

Президент підкреслив, що саме від нашого покоління залежить, який виток нашої історії отримає Україна.

Також Зеленський закликав громаду бути сильними, бо "тільки сильні творять майбутнє".

"Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, аби стати вільними. Вільними, аби бути гідними. Заради нових часів. Коли центральні площі наших міст отримають нові й назавжди незмінні назви. На честь героїв. На честь визволителів. Маріуполя, Бердянська, Мелітополя. На честь звільнення Донбасу, Криму. На честь возз’єднання України у своїх кордонах", - йдеться у повідомленні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни випустили чотири ракети по лікарі та шахті на Донеччині.

Головне