Зеленський відреагував на видані ордери на арешти Шойгу та Герасимова

Зеленський відреагував на видані ордери на арешти Шойгу та Герасимова

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт колишнього міністра оборони рф Сергія Шойгу та начальника генштабу збройних сил росії Валерія Герасимова.

Глава держави наголосив - усі, хто причетні до ударів по Україні, мають бути покарані.

"Вітаю сьогоднішні ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом щодо двох ключових фігур у російському військовому керівництві.

Обох звинувачують у скоєнні жахливих злочинів проти цивільних осіб в Україні під час безросудних бомбардувань росією критичної цивільної інфраструктури в Україні. Ці варварські ракетні та дронові удари тривають, вбиваючи людей і завдаючи шкоди по всій Україні", - заявив Зеленський.

І додав: "Кожен злочинець, причетний до планування та виконання цих ударів, повинен знати, що правосуддя буде здійснене. І ми сподіваємося побачити їх за ґратами".

Президент України наголосив, що дане рішення МКС свідчить про те, що правосуддя за злочини рф проти українців неминуче. 

"Воно чітко демонструє, що жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності", - додав Володимир Зеленський.

Також він висловив сподівання, що МКС видасть нові ордери, що позбавить росію відчуття безкарності.

Як повідомляли "Ми-Україна", друга Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт колишнього міністра оборони росії Сергія Шойгу та керівника Генштабу російської федерації Валерія Герасимова.

Головне