Зеленський провів низку зустрічей на саміті "Україна - Південно-Східна Європа": про що домовилися

Зеленський провів низку зустрічей на саміті

Президент України Володимир Зеленський у межах саміту "Україна - Південно-Східна Європа" провів низку двосторонніх зустрічей. Зокрема глава української держави зустрівся з представниками Хорватії, Чорногорії, Північної Македонії, Молдови, Сербії та Боснії і Герцеговини.

"Зміст усіх переговорів цілком прагматичний. Разом можемо дати нашим народам більше безпеки, більше робочих місць, більше економічного зростання", - прокоментував зустрічі президент Зеленський.

Водночас він розкрив деталі кожної з зустрічей.

  • З премʼєр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем Володимир Зеленський домовився сприяти укладенню угод між Україною та хорватськими приватними компаніями в галузі розмінування, рятувального обладнання та виробництва БпЛА. 
  • З президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем обговорювалися підтримка Вільнюської декларації "Групи семи" та Українська формула миру, а також лікування і реабілітація українських військових у Чорногорії.
  • У ході перемовин з президентом Північної Македонії Стево Пендаровським йшлося про актуальні оборонні потреби України. А під час зустрічі з прем’єр-міністром країни Талатом Джафері було підписано Спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України.
  • З президенткою Молдови Маєю Санду Володимир Зеленський поговорив про події у Придністровському регіоні Молдови та зусилля росіян стосовно дестабілізації ситуації в регіоні. Також йшлося на зустрічі про функціонування експортних коридорів для транспортування української продукції територією Молдови.
  • Під час зустрічі з президентом Сербії Александром Вучичем глава української держави скоординував подальші контакти з метою підтримання Формули миру якнайбільшою кількістю країн.
  • На зустрічі з головою Ради міністрів Боснії та Герцеговини Боряною Крішто було обговорено оборонну співпрацю двох країн, потреби України на полі бою, зокрема це артилерія та засоби ППО. Крішто висловила готовність долучитися до першого Глобального саміті миру.

Як повідомляли "Ми-Україна", Україна у середу, 28 лютого, підписала Договір про дружбу та співробітництво з Албанією, який сприятиме розвитку співпраці та зміцненню позицій України в Балканському регіоні.

Головне