Збитки довкіллю через російську агресію сягнули 2,2 трлн грн, – Шмигаль

Збитки довкіллю через російську агресію сягнули 2,2 трлн грн, – Шмигаль

З початку повномасштабного вторгнення агресія російської федерації призвела до збитків для українського довкілля на суму 2,2 трильйона гривень.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на форумі "United for Justice. United for Nature".

"За інформацією Міндовкілля, під час повномасштабного вторгнення зафіксовано майже 3,6 тисячі російських злочинів проти довкілля. Ворог завдав нам збитків на суму 2,2 трлн гривень – щодня цифри зростають: горять наші ліси, знищується біорізноманіття, зникають різноманітні зони", – сказав він.

За його словами, через обстріли утворились понад 750 тисяч тонн відходів руйнацій, якими забруднено 30 млн га території, а сотні тисяч квадратних кілометрів потенційно забруднені мінами та снарядами.

Шмигаль підкреслив, що спільна ціль України та її партнерів полягає в тому, щоб примусити агресора відшкодувати всі вчинені злочини, зокрема злочини проти навколишнього середовища.

"Принцип "росія заплатить" для нас є надзвичайно важливим і фундаментальним. Очікуємо на дієві рішення з боку Європейського Союзу, США та інших країн, які дозволять спрямувати ресурси рф на допомогу Україні", - підкреслив прем'єр.

Нагадаємо, для оцінки прямих та опосередкованих екологічних збитків, заподіяних росією, потрібно 20-30 років, заявила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, ФРН довелось підняти винищувачі через російський Іл-20М над Балтикою.

Головне