З першого вересня УГКЦ переходить на новий календар

З першого вересня УГКЦ переходить на новий календар

Українська Греко-Католицька Церква з першого вересня 2023 року переходить на новий календар. Проте деякі парафії можуть користуватись юліанським календарем до 2025 року. Про це повідомляє прес-служба УГКЦ. 

"Взявши до уваги численні прохання віруючих та провівши попередні консультації із духовенством та монашеством нашої Церкви про назрілу потребу реформи Літургійного календаря УГКЦ в Україні, а також зважаючи на душпастирські рації ухвалено: УГКЦ в Україні перейти з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії. Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року Божого", - йдеться у повідомленні. 

Керівник УГКЦ Святослав Шевчук розповів, що Великдень та пов’язанні з ним свята святкуватимуть так, як і зараз. 

Зокрема, Різдво у 2023 році УГКЦ святкуватиме 25 грудня, а не 7 січня 2024 року. 

"Церковний календар має два цикли або два види свят, які ми святкуємо. Одні з них ми святкуємо за сонячним календарем. І це так звані нерухомі свята – свята, які кожного року випадають на одну і ту саму дату. А є інша група свят, які ми святкуємо за місячним календарем. Це так звана "Пасхалія", тобто, свята, які пов’язані із святом Пасхи. І це є "рухомі свята", - наголосив Шевчук. 

Українська Греко-Католицька Церква переходить на новий календар
Українська Греко-Католицька Церква переходить на новий календар

Як повідомляли “Ми-Україна”, Президент України Володимир Зеленський привітав українців з Різдвом і зазначив, що повномасштабна війна країни-агресора Росії не завадить народові святкувати свята.

Головне