Єврокомісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна: Зеленський відреагував

Єврокомісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна: Зеленський відреагував

Європейська комісія вирішила не продовжувати після 15 вересня обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. Про таке рішення повідомила пресслужба ЄК. 

"Єврокомісія після аналізу даних щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС дійшла висновку, що завдяки тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня 2023 року, викривлення ринку в 5 країнах-членах, що межують з Україною, зникли", - йдеться у повідомленні. 

Таким чином, відсьогодні всі узгоджені заходи щодо обмеження на імпорт української с/г продукції втрачають чинність.

Разом з тим повідомляється, що Україна погодилася запровадити правові заходи протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно. Також з 16 вересня українська сторона запровадить ефективні заходи контролю за експортом чотирьох груп товарів. 

Реакція України на рішення Єврокомісії

Президент України Володимир Зеленский вже відреагував на рішення ЄК та назвав його прикладом єдності і довіри між Києвом та Брюсселем.

"Щойно переговорив із Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Обмеження з боку Єврокомісії щодо доступу української аграрної продукції на ринок Європейського Союзу знято! Щиро вдячний Урсулі фон дер Ляєн за дотримання слова та правил вільного ринку. 

Це приклад справжньої єдності й довіри між Україною та ЄС", - зазначив Володимир Зеленський.

Також президент України наголосив на важливості європейської єдності.

"Зараз важливо, щоб європейська єдність спрацювала й на двосторонньому рівні. Щоб сусіди в час війни Україну підтримали. А якщо їхні рішення порушуватимуть право ЄС, Україна буде цивілізовано відповідати", - наголосив глава держави.

Як повідомляли "Ми-Україна", проблеми на ринку агропродуктів у низці країн Європи не були спричинені експортом української сільськогосподарської продукці, заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Головне