Єрмак зустрівся з італійською делегацією: обговорили посилення співпраці та ситуацію на фронті

Єрмак зустрівся з італійською делегацією: обговорили посилення співпраці та ситуацію на фронті

У четвер, 12 січня, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зустрівся з делегацією Італії, очолив яку міністр підприємств та виробництва Адольфо Урсо. Про це інформує пресслужба ОП.

У ході зустрічі Андрій Єрмак висловив подяку новому уряду Італії та прем'єр-міністру країни Джорджі Мелоні за ту потужну підтримку, яку країна надає Україні.

"Ми чули дуже сильну й принципову заяву Прем'єр-міністра на саміті G19 на Балі щодо підтримки нашої формули миру та саміту миру. Українці за це надзвичайно вдячні, Президент Володимир Зеленський надзвичайно вдячний", – наголосив очільник Офісу глави держави.

Також він додав:

"Ми ніколи не забудемо про те, що Італія зробила для підтримки України. І сьогодні ми маємо змогу обговорити шляхи поглиблення нашої співпраці. Наші країни завжди мали дуже теплі й близькі відносини, тож упевнений, Україна та Італія мають чудові можливості для співпраці", – зазначив Андрій Єрмак.

Під час зустрічі українська сторона висловила пропозицію започаткувати нові, спільні з Італією, інфраструктурні, логістичні, виробничі та комерційні проекти. Вони, на думку Єрмака, дозволять відкрити нові ринки для бренда Made in Italy в Україні та будуть сприяти просуванню українських товарів на ринку Італії.

Також Україна висловила готовність співпрацювати з Італією в металургії, енергетиці, агропромисловому секторі, деревообробці, машинобудуванні, аерокосмічній галузі, легкій промисловості, фармацевтиці тощо.

Як зазначив, своєю чергою, Адольфо Урсо, Італія підтримує Україну в її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність.

Крім того міністр підприємств та виробництва Італії нагадав, що в Україні розпочинає роботу представництво Confindustria, що свідчить про готовність італійської промисловості сприяти відбудові української інфраструктури.

"Ми тут для того, щоб поговорити про співпрацю в галузі виробництва та технологій, а також про участь у процесі відбудови як у ролі донорів, так і на рівні виконавців", – наголосив Урсо.

Разом з тим італійський міністр запропонував провести велику конференцію, до якої зможуть долучитися представники українського уряду та італійського бізнесу.

Обговорили сторони й ситуацію на фронті. Представники італійського уряду нагадали про рішення щодо надання Україні вже шостого пакету оборонної допомоги, а також генераторів для підтримки енергосистеми.

Варто зазначити, що також з італійською делегацією зустрівся і Президент України Володимир Зеленський. Він нагородив Адольфо Урсо орденом "За заслуги" ІІІ ступеня та відзначив його роль в підтримці України в часи важких випробувань, пов'язаних з війною, яку розв'язала росія в Україні.

Головне