Єрмак у Давосі закликав партнерів України створити спецтрибунал щодо злочину агресії рф

Єрмак у Давосі закликав партнерів України створити спецтрибунал щодо злочину агресії рф

У вівторок, 17 січня, голова Офісу президента України Андрій Єрмак в онлайн-режимі виступив на відкритті дискусійної програми проекту Ukraine is You у Давосі та заявив про важливість створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії рф проти України. Про це інформує пресслужба ОПУ.

За словами Єрмака, такий трибунал дозволить притягнути до відповідальності керівництво рф та всіх злочинців. На думку очільника ОП, партнери України повинні долучитися як до створення цього спецтрибуналу, так і до розробки та застосування механізмів, які дали б змогу конфіскувати російські активи для компенсації за завдані Україні війною збитки.

"Жодна перемога не є повною без відновлення справедливості. Це означає, що винні мають бути покарані, а збитки, яких вони завдали, мають бути відшкодовані. Повторенню злочину необхідно запобігти, – заявив Андрій Єрмак. - У нашому випадку справедливість досягається через суд над тими, хто скоїв воєнні злочини".

Андрій Єрмак виступив на відкритті дискусійної програми проекту Ukraine is You у Давосі

Очільник Офісу Президента також зазначив, що Україна вже зафіксувала 80 тисяч злочинів, скоєних російськими окупантами, зокрема, вбивство понад 9 тисяч мирних жителів, серед яких 453 дітей. Проте це не остаточні цифри, впевнений Андрій Єрмак.

"На жаль, масштаби трагедії набагато більші: майже в кожному звільненому місті чи селі ми знаходимо докази катувань та довільних страт. Тисячі вбитих невинних людей, сотні зруйнованих населених пунктів та знесених об'єктів інфраструктури. Про це йдеться у численних міжнародних рішеннях та резолюціях. Ми не пробачимо жодного поранення, забраного життя, жодної зруйнованої оселі, жодної сльози української дитини. Кожен злочинець буде притягнутий до відповідальності", – заявив Єрмак.

Крім того голова Офісу Президента України нагадав, що притягнення злочинців до відповідальності передбачає запропонована на саміті G20 Президентом Володимиром Зеленським українська формула миру. За словами Єрмака, відповідати за злочини повинні не лише безпосередні виконавці, тобто російські солдати, а й ті, хто розпалив цю війну, тобто вище керівництво рф. Й допомогти це зробити повинна світова спільнота.

"Щоб відновити міжнародний порядок і повагу до міжнародного права, нам потрібна ваша допомога. Разом ми можемо повернути світ до світла з темряви, у яку його тягне імперія, що вмирає. Ми творимо історію разом. І від ваших спільних зусиль залежить, наскільки жорстко та як швидко ми зможемо розправитися з цими нелюдами, що скоюють жахливі звірства у XXI столітті", – переконаний голова ОПУ.

Андрій Єрмак також нагадав, що Генеральна Асамблея ООН уже визнала Росію державою-агресором, тепер же потрібен спецтрибунал, адже саме він допоможе покарати найвище політичне керівництво росії за злочин агресії, й наразі Україна та держави-партнери роблять усе можливе для створення такого трибуналу.

Ще одним можливим варіантом Андрій Єрмак назвав кваліфікацію Радою Безпеки ООН дій росії як акту агресії та передачу справи до Міжнародного кримінального суду. Проте рф й досі має право вето в Радбезі ООН, тому, на думку Єрмака, настав час позбавити терористичну державу будь-яких прав в Організації Об'єднаних Націй.

Виступ Андрія Єрмака на відкритті дискусійної програми проекту Ukraine is You у Давосі

Як повідомив голова Офісу Президента України, ініціативу зі створення спеціального трибуналу підтримують ПАРЄ, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Сейм Литви, парламенти Естонії, Нідерландів, Чехії та Латвії. Зараз аналогічні рішення ухвалюються США та Німеччиною. До того ж, розпочала роботу над механізмом створення трибуналу й Європейська рада.

"Але зараз ми як ніколи потребуємо консолідованої міжнародної підтримки для ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо створення трибуналу.

Просимо всі цивілізовані держави приєднатися до цієї ініціативи", – наголосив Андрій Єрмак.

Згадав голова ОПУ під час свого виступу і про питання відшкодування збитків, завданих російською армією громадянам України. За даними Андрія Єрмака, згідно з останніми даними, окупанти зруйнували в Україні 54 тисячі житлових будинків, понад 2 тисячі навчальних закладів, 418 лікарень, 316 пам'яток культури, 88 церков та майже 4 тисячі об'єктів інфраструктури. Крім того у цьому переліку є тисячі промислових підприємств, складів, АЗС, торговельних центрів та інших об'єктів, і цей список постійно збільшується.

"Генеральна Асамблея ООН уже погодила концепцію компенсаційного механізму. Вона передбачає створення міжнародного реєстру збитків, міжнародної компенсаційної комісії та компенсаційного фонду, який фінансуватиметься здебільшого за рахунок російських активів, включно із золотовалютними резервами. Закликаємо наших партнерів ухвалити зміни до національного законодавства щодо конфіскації активів та передачі їх до компенсаційного фонду", – наголосив Єрмак.

Ще одним важливим моментом, за словами голови ОП, є приєднання країн G7 до міжнародної угоди про створення реєстру збитків та компенсаційної комісії, яку Україна запропонує спільно з Нідерландами.

"Ми закликаємо всі цивілізовані країни стати на захист справедливості. Знову ж таки, необхідні дві речі: спеціальний міжнародний трибунал і законодавство для відшкодування збитків, завданих російською агресією. Свобода неможлива без сильного правосуддя. Зробімо так, щоб воно працювало, щоб той чи інший диктатор не повторив спробу вторгнення в суверенну державу. Об'єднані та сильні, ми здатні їх зупинити", – резюмував керівник Офісу Президента.

Головне