Як користуватися генератором зображень Midjourney: проста покрокова інструкція

Як користуватися генератором зображень Midjourney: проста покрокова інструкція

Midjourney стала однією з найбільш популярних нейромереж серед українців. Широкі можливості штучного інтелекту дозволяють створювати унікальні зображення будь-якої складності. Однак використання цієї технології не завжди зрозуміле для тих, хто ніколи не стикався з подібними програмами або має складнощі з англійською мовою. “Ми-Україна” зробив докладну інструкцію по використанню Midjourney.

Як почати користуватися Midjourney

Для того, щоб скористатися можливостями штучного інтелекту (нейромережі), буде потрібно обліковий запис у сервісі для геймерів Discord. Далі потрібно:

 • Запустити програму Discord або відкрити вебверсії у браузері;
 • Авторизуйтесь або створіть обліковий запис, якщо ніколи раніше не користувалися Discord (потрібна електронна адреса та номер телефону).
 • Зайти на сервер з Midjourney на посилання-запрошення;
 • Вибрати один із чатів Newbie, де створюють картинки користувачі;
 • Написати команду /imagine;
 • З'явиться вікно "promt", де треба ввести текстовий опис англійською мовою та надіслати його в чат;
 • Погодитись з умовами сервісу, натиснувши зелену кнопку Accept ToS;

Midjourney згенерує колаж із чотирьох картинок, кожну з яких можна зберегти чи продовжити покращувати. Під картинками, що вийшли, будуть кнопки U і V. U дозволяє збільшити роздільну здатність обраної картинки, а V - створити до однієї з них додаткові версії.

Далі потрібно натиснути кнопку зі стрілками для нової генерації; після вибору зображення для збільшення воно з'явиться у чаті.

Під картинкою будуть наступні кнопки:

 • Make Variations - ще чотири нових зображення;
 • Light / Beta Upscale Redo - збільшення розміру з меншою кількістю деталей або з більшою роздільною здатністю;
 • Web - за посиланням зображення відкривається в галереї Midjourney, де зберігатимуться всі генерації користувача.
 • Картинку, що вийшла, зберігаємо на носій.

Midjourney можна скористатися як на загальному сервері, так і додати на свій, якщо на ньому не більше 10 тисяч учасників. Для цього потрібно натиснути на "Midjourney bot" в списку користувачів праворуч і вибрати “Додати на сервер”.

Налаштування Midjourney

На сервері Midjourney у Discord є кілька каналів: в Announcements розміщують оголошення від розробників, у Rules розміщують правила для користувачів, у Status повідомляють про технічні проблеми.

Щоб налаштувати параметри генерації зображень, треба:

 • У чаті Newbie надіслати команду /settings;
 • У вікні параметрів налаштувати версію движка. Бажано вибирати найновіший (MJ 4). MJ Test – це два експериментальні зображення замість чотирьох, а MJ Test Photo – фотореалістичний двигун;
 • Налаштувати якість зображення. Щоб менше чекати, потрібно вибрати Base quality (базовий);
 • Вибрати рівень стилізації. Середній (style med) є оптимальним, оскільки в режимах high і very high нейромережа може видати далекий від запиту результат;
 • Налаштувати алгоритм збільшення зображення. Regular upscale - стандартний, а Light upscale збільшує роздільну здатність картинки, але додає менше деталей. У режимі Beta можна отримати розмір удвічі більший за Regular, але цей режим працює нестабільно;
 • Вибрати режим доступу. Public mode – загальнодоступний, Private mode – платний;
 • Встановити режим обробки. Безплатно доступний лише Fast mode – миттєвий, з лічильником генерацій. Режим Relax mode без лічильника – платний;
 • Увімкнути режим Remix mode, який дозволить об'єднувати картинки та працювати з готовим зображенням.

Свої зображення у чаті Newbie можна переглянути в окремому вікні. Для цього потрібно натиснути на кнопку “Пошта” у верхньому правому кутку і вибрати “Згадки”.

Як згенерувати зображення в MidJourney за описом

Запитом може бути одне слово. Якщо ж слів кілька, то писати їх потрібно через кому. Чим більше слів, тим складніше нейромережі зрозуміти ваш запит. Але, як показує практика, MidJourney справляється навіть із найскладнішими запитами.

У момент створення картинок користувач бачить не тільки відсоток готовності роботи, але й те, як у міру його зростання змінюються зображення.

Існує ряд параметрів, які можна задавати безпосередньо під час створення запиту з /imagine. Вони пишуться через два дефіси без пробілу відразу після promt та слів для генерації зображення. З їхньою допомогою можна на ходу змінювати налаштування.

Ось деякі з них:

-‎-w - встановлює ширину зображення в пікселях;

-‎-h - встановлює висоту зображення в пікселях;

-‎-ar <співвідношення> — встановлює співвідношення сторін зображення, наприклад, -‎-ar 16:9;

-‎-no — вказує, чого на картинці не повинно бути, наприклад no fire — «без вогню»;

-‎-stylize <число> — змінює стилізацію з доступними значеннями: 625, 1250, 2500, 20000 та 60000;

-‎-quality <число> — змінює якість зображення зі значеннями 0,25, 0,5, 1, 2 або 5;

-‎-chaos <від 0 до 100> — змінює хаотичність результатів: чим вищий chaos, тим менш схожими один на одного будуть картинки;

-‎-stop - зупиняє генерацію зображення;

-‎-test -‎-creative - додає результатів креативності;

-‎-wallpaper — дозволяє отримати якісне зображення з високою роздільною здатністю;

-‎-video – дозволяє отримати відео процесу генерації – потрібно буде відповісти на згенероване зображення емодзі з конвертом.

Як “схрестити” зображення у MidJourney

Якщо ви вже намагалися обробляти свою фотографію, в налаштуваннях нічого не потрібно змінювати. Якщо ж ні, наберіть /settings та увімкніть Remix mode.

Далі після /imagine і prompt потрібно додати два посилання зображення через пробіл. Можна поєднувати звірів, героїв фільмів, книги, зброї, локації – на що вистачить фантазії.

Як зберегти зображення у Midjourney

Зберегти створене зображення можна кількома способами:

1. Клацнути на картинку в чаті, натиснути на посилання “Відкрити оригінал” та зберегти у великому форматі. Таким чином, можна зберігати як окрему картинку, так і колаж;

2. Запросити у бота надіслати зображення в особисті повідомлення Discord. Для цього потрібно відповісти модзі у вигляді листа на пост із результатом;

3. Авторизуватись на сайті Midjourney через Discord‑профіль, щоб отримати доступ до галереї всіх збережених картинок у повній роздільній здатності.

Нагадаємо, з'явилось велике оновлення Midjourney. У мережі вже з’явились перші роботи нової версії нейромережі, які демонструють її можливості. 

Головне