Взяли приклад зі США: Німеччина заявила про передачу Україні ППО Patriot

Взяли приклад зі США: Німеччина заявила про передачу Україні ППО Patriot

Німеччина слідом за Сполученими Штатами Америки надасть Україні систему ППО Patriot. Також Берлін готовий передати українській стороні бронетранспортери Marder. Про це повідомив прес-секретар німецького уряду Штеффен Хебештрайт в своєму Twitter-акаунті.

Інформація про передачу Україні озброєння від ФРН з'явилась після телефонної розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента США Джо Байдена. Також це підтвердили у Білому домі.

"Президент Байден і канцлер Шольц висловили спільну рішучість продовжувати надавати необхідну фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні стільки, скільки потрібно. З цією метою США мають намір постачати Україні бойові машини піхоти M2 Bradley, а Німеччина - бойові машини піхоти Marder”, - йдеться у повідомленні.

Крім того, Німеччина і США домовилися допомогти українським військовим навчитися працювати з цією зброєю. 

Ще один важливим результатом переговорів стала домовленість сторін допомогти Україні з посиленням ППО. 

"Наприкінці грудня Сполучені Штати оголосили про передачу в дар Україні батареї зенітних ракетних комплексів Patriot. Німеччина приєднається до Сполучених Штатів у постачанні додаткової батареї ППО Patriot в Україну", - зазначається у повідомленні.

Президент Володимир Зеленський відразу ж подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за прийняте рішення надати Україні систему ППО Patriot.

Він зазначив, що влада Німеччини робить великий внесок для України та полегшує українським військовим боротьбу з ракетами окупантів. 

“Дякую Олафу Шольцу за рішення надати Україні батарею зенітних ракет Patriot. З урахуванням раніше поставленої протиповітряної системи IRIS-T і зенітних танків Gepard Німеччина робить вирішальний внесок у перехоплення всіх російських ракет!” - написав президент в своему Twitter-акаунті.

https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1611088578238349312

Як повідомляли “Ми – Україна” раніше,  аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андерс Умланд вважає, що влада Німеччини може послідувати прикладу Франції та передати Україні свої танки.

Головне