Володимир Шведюк став новим командувачем ОК "Захід"

Володимир Шведюк став новим командувачем ОК

У вищому керівництві ЗСУ відбулася чергова ротація. Новим командувачем військ оперативного командування "Захід" призначено бригадного генерала Володимира Шведюка.

Інформація про це з'явилася на сторінці ОК "Захід" у Facebook.

“Шановні офіцери, сержанти та солдати! З сьогоднішнього дня маю честь очолити, без перебільшення, одне із найпотужніших військових з'єднань Військових сил України”, - звернувся він.

Генерал подякував керівництву за довіру, назвавши нове призначення великою честю та привілеєм.

“Разом ми зміцнимо нашу обороноздатність та продемонструємо непохитну відданість захисту нашої країни. Ми не маємо іншого вибору, як перемогти. І ми це зробимо“, – написав Шведюк.

Довідка.

Володимир Шведюк народився 23 червня 1969 року на Вінниччині. Його батько служив у військовій сфері. Після закінчення танкового училища у 1990 році він прийняв військову службу у Німеччині, де в складі частини, що входила до західної групи військ, виконував свої обов'язки. Після проголошення незалежності України у 1992 році, повернувшись на Батьківщину, він вступив до Національної академії оборони України.

У 2003 році Шведюк служив у складі однієї із частин морської піхоти, а пізніше перейшов до берегової оборони. У 2006 році він припинив військову кар'єру, пояснивши це тим, що не міг прийняти рішення про різке скорочення армії та розпродаж військового майна.

У 2015 році Шведюка призначили начальником штабу - першим заступником командира 59-ї окремої мотопіхотної бригади. У 2018−2019 роках він очолював цю бригаду.

До березня 2022 року він обіймав посаду заступника командувача Сил територіальної оборони ЗСУ, а після цього став керівником штабу угруповання Об’єднаних сил. У червні 2022 року отримав звання бригадного генерала. З січня 2024 року він виконував обов'язки заступника командувача Сил територіальної оборони ЗСУ.

Нагадаємо, що нещодавно Герой України Андрій Ковальчук, командувач військ Оперативного командування "Південь", заявив про відставку з обійманої ним посади.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, у Севастополі прогриміли вибухи - окупанти запустили димову завісу над бухтою.

Головне