Винищувачі F-16 можуть з'явитися в Україні весною, - прем'єрка Данії

Винищувачі F-16 можуть з'явитися в Україні весною, - прем'єрка Данії

Винищувачі F-16 можуть з'явитися в небі над Україною ще до літа. Таку думку висловила прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

За її словами, для цих винищувачів потрібна серйозна інфраструктура, тому є певні затримки з передачею Україні F-16.

"Це дуже потужна зброя. І звичайно це основна причина, чому ми ухвалили таке рішення. Ми почали проведення навчань пілотів вже в серпні. Навчання проходять дуже швидко і дуже добре. Єдина причина, чому ми все ще затримуємося з передачею F-16 в Україну це просто технічна причина, технічний момент. Потрібна серйозна інфраструктура для обслуговування цих винищувачів. І також ми розуміємо, що провести навчання для F-16 це набагато довше і триваліше, ніж для будь-яких інших систем зброї чи літаків. Відповідно, ми дуже наполегливо працюємо в цьому аспекті і я сподіваюся, що нам вдасться найближчим часом, ще до літа, побачити F-16 в повітряному просторі України", - зазначила Фредеріксен.

Водночас вона висловила переконання, що усі зусилля, які докладають партнери України для передачі F-16, забезпечать передачу винищувачів до літа.

Як повідомляли "Ми-Україна", президент Володимир Зеленський опублікував кадри, на яких показано тренування українських льотчиків на американських багатоцільових винищувачах F-16 у Данії.

Головне