Важкопоранених повернуть без жодних умов: Україна та рф планують обміняти близько 1000 людей  

Важкопоранених повернуть без жодних умов: Україна та рф планують обміняти близько 1000 людей  

Влада України та російської федерації готуються до масштабного обміну полоненими, під час якого можуть обміняти близько тисячі людей. Про це заявив омбудсмен Туреччини Сереф Малкок, пише CNN Turk.

Малкок наголосив, що турецький Інститут омбудсмена організував переговори, в ході яких дві сторони узгодили триетапний план. Україна надала список з 800 осіб на обмін, росія - з 200.

“Недостатньо просто говорити, необхідно робити кроки. Поговоріть зі своїми лідерами, щоб створити механізм”, - наголосив омбудсмен Туреччини. 

Український омбудсмен Дмитро Лубінець, своєю чергою, розповів, що йдеться про “гуманітарний коридор” через який додому повертатимуть полонених, важкопоранених, дітей, пенсіонерів та цивільних українців. 

Також він додав, що росію вдалося змусити без жодних умов повернути важкопоранених, як це вимагає ст. 110 Женевської конвенції. При цьому Лубінець зауважив, що йдеться не про обмін, а про репатріацію.

Як раніше повідомляли “Ми-Україна”, уповноважений України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що в російському полоні наразі перебувають понад 20 тисяч цивільних українців

Головне