Втрати противника у його загарбницькій війні перевищили 200 000 осіб. Повномасштабне вторгнення росії триває 447 день. Отже, в середньому за день росія втрачала 448 особового складу. Комусь достатньо просто уявити, що означає така велика кількість ліквідованих ворогів. Але краще це виходить завдяки прикладам та порівнянням у різних вимірах.
Фізичний вимір
На один квадратний метр за дуже великого бажання можна загнати 10 осіб. Трохи розріджений натовп – це вже 4 особи на квадратний метр. Якщо урахувати особистий простір, то на такій площі почуватиметься доволі просторо одна особа. Виходячи з цього й робимо три розрахунки.
200 000 ліквідованих ворогів зайняли б таку площу:
- Щільним натовпом – 20 000 кв. м (2 гектари). Це розмір земельного паю, на приватизацію якого має право кожен українець. Але за таких розрахунків все населення світу розміститься на 35 тис. земельних паїв, тому не варто засмучуватися, бо далі – більше;
- Розрідженим натовпом – 50 000 кв. м (5 га). В такому разі площа, яку займає ліквідований склад противника, дорівнює загальній площі ТРЦ Gulliver, ART Mall чи ЦУМ у Києві. Або орендній площі ТРЦ King Cross Leopolis у Львові чи ТРЦ Nikolsky у Харкові. До росіян все доходить лише на їхніх власних прикладах. Площа кремля – 28 га. Тому, щоб її заповнити ліквідованим особовим складом, треба знищити у п’ять разів більше ворогів, ніж станом на сьогодні;
- Із урахуванням особистого простору – 200 000 кв. м (20 га). З такими розрахунками ліквідований особовий склад заповнив би дві третини площі московського кремля, майже повністю – нижньогородського кремля (22,7 га) та геть не вмістилися б до казанського кремля, площа якого складає 15 га.
Відомо, що середній зріст чоловіків у світі – 170 см. У росії свої розрахунки, завжди більші. Там нарахували, що середній зріст російських чоловіків – 176,4 см. Враховуючи такі дані, ланцюг з ліквідованих окупантів склав би 352 км. Це відстань від Черкас до Житомира. Трохи не вистачає, аби вкрити дорогу між москвою та брянськом чи від москви до смоленська. Але якщо напряму, то всі ліквідовані окупанти покрили б відстань від москви до орла.
Економічний вимір
Відповідно до даних за 2018 р., найбільша російська компанія – це Лукойл. Втрачений особовий склад росіян – це трохи менше, ніж два повних штати співробітників компанії. Втрати були б такі самі, якби російська телекомунікаційна компанія Vimpelcom відправила на війну усіх своїх співробітників п’ять разів.
Але порівняємо кількість ліквідованих із кількістю співробітників у світових корпораціях. За минулий рік п’ятірку найбільших компаній світу сформували Amazon, Walmart, Microsoft, Apple, Google. Перші дві зі списку – це продажі, тому кількість співробітників величезна. Втрати росіян – це одна п’ята від кількості співробітників Amazon чи одна одинадцята – Walmart.
Microsoft, Apple, Google – це технологічні компанії, і співробітників їм потрібно набагато менше. Втрати росіян на 447 день вторгнення вже на чверть перевищили кількість співробітників Alphabet Inc., конгломерату, до якого як дочірня компанія входить Google, на третину – Apple та на 10% не дотягнули до штату Microsoft.
Зрозуміти вагомість втрат можна також у порівнянні із можливостями такої кількості людей. До прикладу, за свідченнями грецького історика Геродота, у будівництві Єгипетських пірамід брали участь удвічі менше людей, ніж втратили за час повномасштабного вторгнення росіяни.
Понад сто років тому, у 1920 р. завершилося будівництво інженерного дива – Панамського каналу. Це мало надзвичайний економічний ефект та заощаджує судам два тижні часу. Проте задля його будівництва було найнято у 2,6 рази менше робітників, ніж кількість вбивць, яких росія відправила в Україну і втратила тут.
Якщо ж звернутися до можливостей робітників у сучасному світі, то за приклад можна взяти будівництво найвищого у світі транспортного мосту – Віадуку Мійо. За час трирічного зведення цієї футуристичної та грандіозної споруди на піку кількість робітників сягала 500 осіб. Це у 400 разів менше, ніж ліквідованих росіян.
Якби у мирних цілях застосовували можливості втраченого особового складу, а росія не була б державою-агресором, то мала б непоганий зиск для бюджетів. Зрозуміло, що їхній статистиці мало віри, але відштовхнемося від того, що середня зарплата у росії справді 65 000 рублів (дані за лютий) та це зарплата брутто, тобто до вирахування податків.
Базові вирахування із зарплати російського робітника: 22% у пенсійний фонд, 13% – прибутковий податок, 9% – на соціальне та медичне страхування. Разом 44% або 68,64 млрд рублів надходжень від податків та зборів на рік, які ліквідовані окупанти вже ніколи не сплатять. Це, для порівняння, 36 років доходів санкт-петербурзької біржі, якщо відштовхуватися від минулорічних.
Транспортний вимір
Найбільший у світі пасажирський повітряний лайнер – це Airbus A380, який у середньому вміщує 525 осіб, а максимально може взяти на борт 853 особи. Щоб підняти у повітря у якості пасажирів увесь знищений особовий склад росіян знадобилося б 235 бортів, повністю обладнаних під економ-клас. Це майже уся побудована кількість, бо загалом таких 251, без урахування тестових. Якби одночасно підняти їх у небо, це було б 3% від загальної кількості комерційних літаків у повітряному просторі землі.
Звичайна кількість місць у пасажирському купейному вагоні – 40. Отже, для перевезення ліквідованого особового складу росіян знадобилося б 5000 одиниць. Враховуючи ТТХ вагону, довжина такого составу склала б щонайменше 133,5 км (ми не брали до уваги відстань між вагонами). Оскільки у пасажирському поїзді в середньому 16 вагонів, треба було б задіяти 313 поїздів.
Якщо згадувати про морські пасажирські перевезення, багато кому на думку одразу спаде трагічна історія розкішного лайнеру "Титанік", який затонув у квітні 1912 р. Аби перевезти усіх ворогів, що сконали, враховуючи кількість пасажирських місць, "Титаників" знадобилося б 91.
Сучасні круїзні лайнери мають більші розміри. Втрачений особовий склад міг би забезпечити максимальне наповнення кают на 37 найбільших круїзних лайнерах у світі. Світовий рекорд за валовим тоннажем (загальний об’єм усіх закритих приміщень судна) має "Чудо морів". Для перевезення ліквідованих окупантів у якості пасажирів та за максимальної пасажиромісткості, знадобилося б 27 лайнерів Wonder of the Seas.
Культурний вимір
200 000 глядачів – саме такою була їхня кількість на концерті "Океану Ельзи" в Києві на Майдані 15 грудня 2013 р. Цей концерт входить до переліку з 23 найбільш масових у історії музики.
У далекому 1969 р. стався один з найвідоміших рок-фестивалів всіх часів – "Вудсток". За три дні "миру та музики" він зібрав кількість у півмільйона, лише у 2,5 рази більшу, ніж та, якої росія позбавилася за 447 днів війни.
Якби ліквідовані окупанти надали перевагу відвідинам концертів класичної музики, то для них могли б 35 разів абонувати Сіднейський оперний театр, 38 разів – Альберт-гол у Лондоні, 54 рази – Карнеґі-Хол у Нью-Йорку, 111 разів – La Scala у Мілані.
Така кількість забезпечила б паризький Лувр відвідуваннями протягом тижня, Національний музей Прадо у Мадриді – 23 днів, Музей Соломона Гугенхайма у Нью-Йорку – 57 днів.
Історичний вимір
2 березня 2022 р. Генштаб ЗСУ порівнював втрати росіян за перші чотири дні повномасштабного вторгнення (5 300 на той момент) із втратами за дві Чеченські війни у 1994-1996 рр. та 1999-2000 рр., (12 467 осіб). За 447 днів повномасштабного вторгнення втрати вже у 16 разів більші, ніж за дві Чеченські.
В Україні ліквідовано у 15 разів більше окупантів, ніж кількість вбитих зі складу армії, МВС та КДБ за десять років Афганської війни (15031 осіб станом на початок 1999 р. згідно із оцінками, наведеними у книзі "Россия и СССР в войнах XX века. Книга потерь").
За даними проекту Costs of War (Інституті міжнародних зв’язків з громадськістю Університету Брауна), втрати США у війнах після 11 вересня 2001 р. – 7 052 солдати (4 598 в Іраку, 2324 в Афганістані та 130 у інших війнах). Це у 28 разів менше, ніж втрати росії.
Війна у В’єтнамі (вересень 1959 р. – квітень 1975 р.) мала наслідком загибель 58 220 американців. Тобто у 3,4 рази менше, ніж росіян.
Десять років війн у колишній Югославії (Словенська війна за незалежність, війна за незалежність Хорватії, Боснійська війна, Повстання у Косово та Косовська війна, повстання у Прешевській долині та повстання в Республіці Македонія) за різними оцінками призвели до загибелі 130 000-140 000 людей, це разом із цивільними. Найбільше було вбито у Боснійській війні – близько 100 000 осіб. Тобто удвічі менше, ніж ліквідовано росіян.
Кількість загиблих у нинішній, разом із втратами України – військовими та цивільними, ще невідома та не остаточна. Проте очевидно, що це найстрашніша війна на континенті з часів Другої світової.
Раніше "Ми - Україна" оцінював, які заяви та вчинки об’єднують двох диктаторів, лідерів нацистського й рашистського режимів Гітлера та путіна.