В УПЦ МП відмовилися виїжджати з Лаври і пригрозили судом

В УПЦ МП відмовилися виїжджати з Лаври і пригрозили судом

Виїзд УПЦ МП з Києво-Печерської лаври сьогодні може не відбутися. А все через те, що церква подала позов до Господарського суду Києва через припинення договору оренди, про що заявив намісник Лаври митрополит Павло.

За його словами, представники церкви вже подали до суду і мають намір залишатися у Лаврі до закінчення розгляду справи. 

"У вівторок надійшов лист про те, що 30 числа з храму преподобного Агапіта розпочнеться "перехід" Лаври державі. Закон на нашій стороні. Ми залишимося в Лаврі до закінчення судового розгляду. У нас довгостроковий контракт, який не можна розірвати під час воєнного часу", - стверджує митрополит Павло.

Нагадаємо, священнослужителі УПЦ МП сьогодні, 29 березня, повинні покинути територію Києво-Печерської лаври. Однак вони заявили, що “жодного документа, який змушує їх покинути Лавру, не існує”. Згодом у Лаврі вже почали збиратися прихильники УПЦ МП, сталися сутички.

Про розірвання договору оренди з УПЦ МП з 29 березня Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив ще 10 березня. Таке рішення було ухвалено з низки причин. Зокрема, священнослужителі УПЦ МП порушили безліч норм користування святинею. А саме розміщення на території святині сторонніх юридичних осіб, порушення під час реставрації та зведення новобудов. 

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, служителі УПЦ МП покидають Лавру з усім своїм добром: бойлерами, прасками, стільцями, холодильниками  та диванами.

Головне