На відновлення потрібні значні кошти: тариф на е/е для населення може зрости

На відновлення потрібні значні кошти: тариф на е/е для населення може зрости

Енергетики цілодобово працюють над відновленням енергетичних об’єктів після масованих ворожих ударів, і для фінансування ремонтів і підготовки до осінньо-зимового періоду потрібно більше 1 млрд доларів. Про це в ефірі марафону "Єдині новини" сказав виконуючий обов’язки генерального директора компанії “Українські розподільні мережі” Артем Мартинюк.

“Можливо нам прийдеться все ж таки стикнутися з підвищенням тарифів, бо сума дуже не маленька - щоб підготуватися до ОЗП і його пройти, нам потрібно більше одного млрд доларів. На сьогодні наших внутрішніх джерел не вистачає, нам допомагають країни-сусіди і донори”, - сказав він.

За словами Мартинюка, зараз ведеться обговорення щодо залучення усіх можливих джерел фінансування, зазначивши, що рішення по перегляду тарифів має прийматися на рівні Національної комісії регулювання енергетики.

Він додав, що при підготовці до ОЗП (осінньо-зимового періоду) дуже важливими також є два фактори: протиповітряна оборона для захисту обладнання і час, адже треба встигнути відновити інфраструктуру для нормального і сталого проходження холодного періоду.

Мартинюк закликав громадян та бізнес в усіх регіонах України ощадливо використовувати електроенергію, особливо в години пік - вранці з 7 до 10 та ввечері з 17 до 23, тому що це дуже необхідно для сталої роботи всієї енергосистеми, яка суттєво постраждала під час останніх обстрілів.

“Мова не йде про призупинення підприємств. Є прохання перевести свої технологічні процеси з пікових годин - з 20 до 23 години, на нічні години, тобто зсунути графік роботи”, - пояснив керівник УРМ.

Він зауважив, що Міненерго і енергетики роблять усе, щоб енергосистема України залишалась стабільною і економіка рухалась. При цьому він звернувся до споживачів з проханням сплачувати за електроенергію, воду, інші комунальні послуги та гасити заборгованість, якщо вона є, адже ці ресурси зараз направлені на безпеку держави і потрібно, щоб економіка країни працювала.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 9 травня "Укргідроенерго" повідомило, що вчорашнім масованим обстрілом було повністю виведено з ладу дві ГЕС.

Головне