В РНБО назвали вимоги до роботи telegram-каналів

В РНБО назвали вимоги до роботи telegram-каналів

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що слід приділити увагу деанонімізації діяльності Telegram-каналів в Україні, оскільки анонімність та відсутність відповідальності сприяють поширенню російських наративів.

Про це він написав у Facebook.

Головною загрозою для деяких груп Telegram-каналів є їхній анонімний характер та відсутність відповідальності за поширення неперевіреної, фальшивої та маніпулятивної інформації. З урахуванням цих особливостей російський режим широко використовує Telegram для спроб дестабілізації українського суспільства, заявив Данілов.

Для забезпечення безпеки, секретар РНБО пропонує здійснювати деанонімізацію діяльності Telegram-каналів та дотримання загальноприйнятих журналістських стандартів. Його переконання, що відповідальність за розповсюдження важливої інформації повинна бути призначена власникам каналів.

Данілов висловив занепокоєння з приводу можливості анонімного поширення важливої інформації, такої як дані про оборону, рух військ, та інше, що може шкодити життю громадян та військовослужбовців.

"Які наслідки поширення "неназваними авторами", наприклад, фотографій результатів роботи ПВО, пересування Сил оборони, дислокацій військових підрозділів – ми всі бачили і знаємо. Ціна такої «журналістської» роботи – життя десятків людей цивільних і військових", – йдеться у дописі.

Раніше в одному з інтерв'ю Данілов зауважив, що російські спецслужби використовують Telegram для інфільтрації українського інформаційного простору з метою розповсюдження дезінформації та маніпуляцій. Щоб протистояти цій загрозі, Данілов вважає, що необхідно вдосконалити медіаграмотність і проводити постійну роботу з виявлення та викриття фактів дезінформації та маніпуляцій. Паралельно він пропонує розробляти якісний український інформаційний продукт, щоб забезпечити контентне домінування в українському Telegram-сегменті.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Апеляційний суд поставив крапку в питанні націоналізації Приватбанку.

Головне