В усіх областях введено в дію аварійні відключення світла (ОНОВЛЕНО)

В усіх областях введено в дію аварійні відключення світла (ОНОВЛЕНО)

Графіки аварійних відключень світла ввечері 14 травня були запроваджені в дію в кількох областях України у зв'язку із нестачею потужності в енергетичній системі країни. 

Попередньо йдеться про Волинь, Львівщину, Кіровоградщину, Сумщину та Івано-Франківщину. Згодом у YASNO повідомили про екстрені відключення у столиці та на Дніпропетровщині. 

Згодом "Укренерго" заявило, що з відключенням зіткнуться усі області. 

"У зв’язку з виникненням дефіциту потужності в ОЕС України через пошкодження в наслідок російської агресії об’єктів енергетичної структури ОЕС України блоків АЕС, ТЕС, ТЕЦ, НЕК Укренерго погодило з Міністерством Енергетики застосування графіків аварійних відключень (ГАВ)", - вказано у повідомленнях місцевих операторів передачі.

В обленерго пояснили, що відключення потрібні задля збалансування енергетичної системи та відвернення перевантаження мереж. 

"Цей графік запроваджується в екстреному порядку, тому попередньо оприлюднити його неможливо", - зазначили в "Кіровоградобленерго". 

Нагадаємо, в "Укренерго" вранці 14 травня повідомили, що Україна змушена імпортувати рекордний обсяг електроенергії через тяжку ситуацію в енергосистемі. Споживання енергії  в країні зросло через похолодання.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на Трипільській ТЕС, яку масовано обстріляв ракетами ворог 11 квітня, ще не розібрано завали. Така ж  ситуація спостерігається і на Зміївській ТЕС - найбільшій електростанції у Харківській області, розповів техдиректор "Центренерго" Євгеній Гаркавий.

Головне