Укргідроенерго: Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню

Укргідроенерго: Каховська ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню

Каховська ГЕС не підлягає відновленню після підриву російськими військами зранку 6 червня. Внаслідок підриву машинної зали зсередини ГЕС повністю зруйновано.

Про це повідомила прес-служба "Укргідроенерго" в Telegram-каналі. За попереднім прогнозом - очікується спрацювання водосховища впродовж наступних чотирьох днів.

"Станом на 9:00 6 червня рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення. Неконтрольоване зниження рівня водосховища  є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС", - йдеться в повідомленні.

При цьому вода з Каховського водосховища необхідна для того, аби станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Наразі станційний ставок-охолоджувач наповнений. Український персонал Запорізької АЕС моніторить усі показники.

"Укргідроенерго наразі продовжує аналізувати ситуацію, наші фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води. Інформація оновлюватиметься", - додали в "Укргідроенерго".

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС. Уточнюються масштаби руйнувань. Із низки населених пунктів почали евакуацію мешканців. У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про список населенних пунктів, з яких здійснюватиметься евакуація мешканців. Йдеться про села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

Президент України Володимир Зеленський збирає екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) через підрив дамби Каховского водосховища.

При цьому в Херсонській області приблизно 16 000 людей опинились у критичній зоні правого берега Дніпра через підрив Каховської гідроелектростанції

Головне