Україна відреагувала на відмову Франції видати Жеваго

Україна відреагувала на відмову Франції видати Жеваго

Офіс Генерального прокурора очікує отримати повне рішення слідчої палати Апеляційного суду Шамбері про відмову видати Україні бізнесмена Костянтина Жеваго. Відповідну заяву зробили у прес-службі ОГПУ.

У відомстві наголосили, що будуть консультуватися з колегами із Франції щодо подальших дій з цього питання.

Також в Офісі генпрокурора підкреслили, що надали всі документи та гарантії, які були необхідні для екстрадиції Жеваго, а французькі прокурори в суді підтримали позицію українських колег щодо видачі бізнесмена Україні.

Попри це Франція відмовила у екстрадиції Жеваго і заявила, що така процедура неможлива.

"Офіс генпрокурора очікує на офіційне отримання повного рішення суду. Після цього будуть проводитися консультації з французькими колегами щодо можливих подальших дій", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляли "Ми-Україна", у Франції суд відмовився видати Україні бізнесмена Костянтина Жеваго. За рішенням слідчої палати Апеляційного суду Шамбері, екстрадиції мільярдера не буде.

Нагадаємо, Костянтина Жеваго затримали у грудні 2022 року у Куршевелі на запит Офісу Генерального прокурора. На початку січня французький суд ухвалив рішення звільнити українського мільярдера Костянтина Жеваго під заставу напередодні слухань у справі про екстрадицію до України.

Згодом в Україні за ініціативи Державного бюро розслідувань арештували гелікоптер, який належить компанії бізнесмена Костянтина Жеваго. Арештувати повітряне судно вдалося після того, як було встановлено його місце перебування і проведені усі необхідні для цього дії.

Головне