У Пентагоні підтвердили порушення Росією оголошеного нею перемир'я на Різдво

У Пентагоні підтвердили порушення Росією оголошеного нею перемир'я на Різдво

Російська армія продовжує вести бойові дії на території України попри односторонню заяву російського керівництва про тимчасове припинення вогню у зв'язку зі святкуванням православного свята Різдва.

Про це на брифінгу в п’ятницю заявила заступниця помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Лора Купер.

"Що стосується заяви Путіна про припинення вогню, можу сказати вам, що сьогодні в Україні ми спостерігаємо бойові дії, навіть якщо формально йдеться про "вікно" припинення вогню. ... Знову ж таки, це заява Путіна, яку ми повинні сприймати з певною часткою скептицизму. Це той самий чоловік, який сказав, що не буде вторгатися в Україну", - пояснила Купер.

За словами заступниці, такий "режим тиші" був оголошений для перепочинку та переозброєння російських військових. Купер на питання про те, чи можна говорити, що саме російські сили порушили деклароване ними ж "припинення вогню", сказала: "Я можу підтвердити, що бойові дії тривають. І, звичайно, на місці воюють росіяни. Тож так".

Головне