У Чорному та Азовському морях чергують чотири носія "Калібрів", здатних випустити до 28 ракет 

У Чорному та Азовському морях чергують чотири носія

росія продовжує утримувати значне угруповання своїх військових кораблів у басейнах Чорного та Азовського морів. За даними Військово-морських сил ЗС України, станом на ранок 10 червня там знаходиться дев'ять одиниць ворожого флоту.

У Чорному морі наразі патрулює лише один російський корабель, але він має на борту ракетне озброєння високої точності. Потенційний залп з цього судна може становити чотири крилаті ракети типу "Калібр".

В басейні Азовського моря на сьогодні службу несуть одразу вісім суден противника. Три з них є носіями крилатих ракет і здатні сумарно випустити до 24 крилатих ракет під час одного залпу. 

У Середземномор'ї окупанти утримують ще два бойових кораблі, кожен з яких може нести до 12 ракет "Калібр". 

За добу 10 червня, в інтересах країни-агресорки, через Керченську протоку пройшли 14 суден: дев'ять - у напрямку Чорного моря (одне з них пішло далі до Босфору) та п'ять - у бік Азовського моря. При цьому росіяни продовжують порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі (SOLAS), вимикаючи на своїх судах системи автоматичної ідентифікації (AIS).

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Силах оборони півдня напередодні розповіли про пожежу, яка охопила російський великий протичовновий корабель "Адмірал Левченко" у Баренцовому морі. Попередньо, на борту судна могли перебувати кілька сотень членів екіпажу.

Головне