Ткаченко спростував російський фейк про вивезення цінностей із Лаври

Ткаченко спростував російський фейк про вивезення цінностей із Лаври

Російські ЗМІ заявили, що українська влада планує вивезти за кордон з Києво-Печерської лаври християнські цінності. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко спростував цю інформацію.

Про це він написав у Facebook.

Він опублікував скріншот одного з російських видань, де сказано, що згідно з даними Служби зовнішньої розвідки рф "між Києвом та ЮНЕСКО досягнуто домовленості про вивезення з Києво-Печерської Лаври християнських цінностей".

"За її даними, потім їх планується передати музеям Італії, Франції, Німеччини та Ватикану під приводом "порятунку від російських ракетних ударів". Для росії захист Києво-Печерської лаври має глибинний духовний вимір, а отже рішучість довести до кінця спецоперацію стає лише твердішою, заявили у СЗР, коментуючи плани вивезення християнських реліквій", - йдеться у повідомленні росЗМІ.

У свою чергу, Ткаченко заявив, що жодна сакральна цінність із Києво-Печерської лаври не залишить територію України.

"Чим більше лавра стає українською, тим більше підгорає на болотах. Єдине завдання, яке стоїть перед нами наразі щодо лаври - захистити її від "руського міра" та остаточно перевірити чи всі наші українські сакральні реліквії на місці. Жодна сакральна цінність не залишить територію України. А все викрадене Росії доведеться повернути", - написав Ткаченко.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Наталія Гуменюк заявила, що окупанти, ймовірно, готують новий удар по території України. 

Головне