Синєгубов: У Харківській області розслідується понад 100 кримінальних проваджень про держзраду

Синєгубов: У Харківській області розслідується понад 100 кримінальних проваджень про держзраду

У Харківській області наразі розслідується понад 100 кримінальних проваджень про державну зраду. Про це розповів очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, українці переходили на бік ворога з різних обставин: дехто отримував за це кошти, інші ж хотіли просто стати кимось при окупантах.

"Щодо мети і підстав зради свого народу, своєї держави, країни, то тут можна вести мову індивідуально. Так, однак людина там за 50 тисяч рублів це робить, інша людина робила це для того, оскільки в минулому житті не змогла досягти чогось, вона стає умовним там мером при російській владі того чи іншого населеного пункту, чи людина свідомо, яка була завербована кілька років тому,  зраджує і фактично переходить на бік ворога", - розповів Синєгубов в ефірі Ми-Україна.

Також він розповів про хід справ про держзраду, які наразі розслідуються.

"Щодо кількості кримінальних проваджень, це більше 100 їх у нас іде. І якщо брати до відсотка населення, то це невеликий відсоток населення. Однак дійсно ми маємо приклади керівників комунальних підприємств, керівників закладів освіти, які виїздили до того чи іншого російського міста і проходили підготовку, щоб вести освітній процес на російський лад. Всі вони притягнуті до кримінальної відповідальності, дехто очно, дехто заочно, однак кожен такий прояв має знайти свою правову оцінку", - наголосив Синєгубов.

Головне