Суд в Гаазі розпочав слухання у справі України проти росії про геноцид

Суд в Гаазі розпочав слухання у справі України проти росії про геноцид

У Гаазі Міжнародний суд ООН розпочав слухання у справі України проти росії щодо конвенції про геноцид. Про це повідомляє The Guardian.

Українська сторона подала цей позов відразу ж після пономасштабного вторгнення росії. У ньому вказано, що рф зловживає міжнародним правом, виправдовуючи вторгнення в Україну запобіганням нібито геноциду у східних регіонах країни. Тому українська сторона вимагає притягнути росію до відповідальності за спотворення поняття "геноцид".

В росії, зі свого боку, вимагають закрити справу та називають її "безнадійно помилковою". Росіяни продовжують стверджувати про геноцид в Україні. Також вони заявляють, що розгляд цієї справи - не в юрисдикції Міжнародного суду ООН.

Слухання справи про геноцид триватимуть до 27 вересня. Як зазначають експерти, рішення на користь України не вплине на перебіг війни, однак воно матиме важливе значення для майбутніх позовів про репарації.

Як повідомляли "Ми-Україна", російському диктатору Володимиру Путіну загрожують нові ордери на арешт від Міжнародного кримінального суду. За словами прокурора МКС Пьотра Гофманського, справа щодо депортації українських дітей - не єдина, яку розслідує суд.

Головне