Створення спецтрибуналу над росією підтримали вже 37 країн, - Дмитро Кулеба

Створення спецтрибуналу над росією підтримали вже 37 країн, - Дмитро Кулеба

Створення спецтрибуналу щодо російського злочину агресії проти України вже підтримали 37 країн світу. Про це повідомив голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Twitter.

За його словами, у вівторок, 9 травня, президент Володимир Зеленський провів важливий саміт основної групи спеціального трибуналу, ініційованого МЗС України. 

"37 учасників підтвердили свою рішучість притягнути найвище керівництво росії до відповідальності за злочин агресії проти України. Спеціальний трибунал забезпечить правосуддя", - йдеться в повідомленні Кулеби.

В українському зовнішньополітичному відомстві також зазначили, що учасники саміту одноголосно підтвердили підтримку притягнення найвищого політичного і військового керівництва росії до відповідальності за розв'язання агресивної війни проти України.

"Країни коаліції переконані, що російська агресія загрожує не лише Україні, а й миру, безпеці та демократії загалом. Ініціатори небачених з часів Другої світової війни звірств, першопричиною яких є злочин агресії, мають бути покарані шляхом створення незалежного механізму правосуддя", - додали в МЗС.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов розповів, що спецтрибунал проти рф вже точно буде створено. Наразі вирішується лише питання  моделі цього трибуналу. За його словами, депутати відповідної робочої групи постійно працюють, зокрема і в офіційних відрядженнях. Вони також намагаються добитися підтримки цього трибуналу у тому вигляді, в якому його хоче бачити Україна.

Головне