Стефанішина: Рішення про вступ України в НАТО не ухвалено, що б там не казали

Стефанішина: Рішення про вступ України в НАТО не ухвалено, що б там не казали

Рішення про вступ України в НАТО не ухвалено попри заяви союзників. Про це в інтерв'ю "Ми-Україна" заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

"Заяви про те, що союзники вже прийняли рішення, що Україна буде в НАТО, написані, дійсно, в декларації Вільнюського саміту. Також написано, що Україна буде запрошена до НАТО. Але те саме написано і в декларації Бухарестського саміту 2008 року. Тому рішення не прийнято, які б запевнення ми не отримували. Саме тому Україна і пропонує проміжну юридичну гарантію, яка полягає в формулюванні запрошення до НАТО", - зазначила Ольга Стефанішина.

При цьому вона пояснила, що таке запрошення буде елементом мобілізації союзників та спільного планування військової допомоги.

"Не маючи сильних ілюзій стосовно того, як НАТО може допомогти Україні як країні в війні, я можу сказати точно, що забезпечити безпеку повітряного простору НАТО би могло з точки гуманітарної, цивільної, а також з точки зору захисту коштів і інвестицій іноземних партнерів. Але, вочевидь, готовності говорити про це серед союзників зараз немає", - наголосила віцепрем'єр-міністерка.

Як повідомляли "Ми-Україна", раніше Ольга Стефанішина розповіла, що США та Німеччина виступають проти початку переговорів щодо вступу України в НАТО.

Головне