США не запросили Угорщину і Туреччину на "Саміт за демократію", - ЗМІ

США не запросили Угорщину і Туреччину на 

На другий Саміт за демократію, який проводять США, не запросили Туреччину та Угорщину.

Про це написав оглядач видання Foreign Policy Роббі Граммер у Twitter.

За його словами, США дедалі більше стурбовані відступом від демократії в обох цих країнах НАТО.

За іншими даними, представники адміністрації Джо Байдена неформально наполягають, що не запрошення Туреччини й Угорщини на "Саміт за демократію" не означає оцінки Вашингтоном внутрішньополітичної ситуації в цих країнах.

"Що стосується і Туреччини, і Угорщини, ми віддані подальшому зміцненню наших відносин з обома країнами. Вони обидві є важливими союзниками НАТО, і ми працюємо разом над багатьма питаннями, що становлять взаємний інтерес", – наголосило одне з джерел.

Нагадаємо, Сполучені Штати 29 і 30 березня 2023 року організовують другий "Саміт за демократію", покликаний обговорити виклики, перед якими постала демократія у світі, та шляхи протистояння автократичним режимам.

До другого "Саміту за демократію" долучаться нові учасники – представники Коста-Рики, Нідерландів, Південної Кореї та Замбії. Захід відбуватиметься за участю президента США Джо Байдена і двох десятків високопосадовців його адміністрації.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, прем’єрка Італії накричала на депутатів, які запропонували зменшити допомогу Україні. Джорджія Мелоні під час виступу в Сенаті емоційно пояснила депутатці партії “Рух 5 зірок” важливість подальшої підтримки України.

Головне