США не передаватимуть ATACMS Україні: названа нова причина 

США не передаватимуть ATACMS Україні: названа нова причина 

Сполучені Штати не будуть передавати далекобійні ракети ATACMS Україні не через побоювання спровокувати Москву. Ключова причина - брак запасів. 

Про це пише Politico з посилання на американський офіційних осіб. 

Співрозмовники видання розповіли, що в ході нещодавніх бесід з українськими колегами Пентагон повідомив про відсутність “вільних” ракет дальністю до 300 км. За їхніми словами, передача ATACMS Україні призведе до дефіциту запасів США, а відповідно і до послаблення боєздатності американського війська. 

“З будь-яким пакетом допомоги ми завжди враховуємо нашу готовність та наші власні запаси, надаючи Україні те, що їй потрібно на полі бою. Є інші способи надати Україні можливості, необхідні їй для завдання ударів по цілях", - прокоментував представник оборонного відомства США. 

За останні 20 років компанія Lockheed Martin випустила всього близько 4 тис. ATACMS. Частину з них було продано, ще біля 600 одиниць США використали під час бойових дій в Перській затоці та Іраку. 

США враховують і ризик виникнення ескалації у разі передачі далекобійних ракет Києву. Тут видання наголошує, що те ж саме Вашингтон говорив і про інше озброєння, але все ж згодом його Україні передав. 

 Як писав "Ми-Україна" раніше, 14 лютого в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбудеться чергове засідання контактної групи в рамках формату “Рамштайн”. Politico, посилаючись на джерела, пише, що в ході цієї зустрічі українська сторона не отримає сучасних винищувачів або ATACMS. Зусилля, головним чином, будуть зосереджені на боєприпасах та засобах ППО. 

Головне