Спікери парламентів України та Угорщини зустрілися вперше за 14 років: деталі переговорів

Спікери парламентів України та Угорщини зустрілися вперше за 14 років: деталі переговорів

Спікери парламентів України та Угорщини провели першу за 14 років зустріч. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

За його словами, розмова з угорським колегою Чабою Генде була конструктивною.

"Переконаний, що наші парламенти можуть і мають відігравати провідну роль в українсько-угорському діалозі. Україна зацікавлена у розвитку дружніх і добросусідських відносин з Угорщиною", - зазначив Стефанчук.

Водночас він повідомив інші деталі переговорів з угорською стороною.

"Акцентував, що підтримка України є найкращим способом допомогти припинити війну й відновити безпеку у регіоні та на європейському континенті загалом. Подякував за прихисток Угорщиною українців та гуманітарну допомогу", - розповів спікер українського парламенту.

Також Руслан Стефанчук додав, що звернувся до парламенту Угорщини з закликом підтримати українську Формулу миру.

"Залучення Угорщини до практичної реалізації Формули миру сприятиме консолідації відповідних міжнародних зусиль та закінченню війни. Закликав на рівні Парламенту підтримати ініціативу.

Важливо, що Угорщина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. І це прозвучало від колеги під час нашої зустрічі. Як і те, що Чаба Генде відкритий для подальшої співпраці", - заявив голова Верховної Ради.

Крім того він висловив сподівання, що ця зустріч стала початком відновлення відносин України та Угорщини.

Як повідомляли "Ми-Україна", Кабінет міністрів України ухвалив рішення про відкриття нового пункту пропуску "Велика Паладь - Надьгодош" на кордоні з Угорщиною.

Головне