Сирський у День Конституції звернувся до українців із проханням

Сирський у День Конституції звернувся до українців із проханням

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у День Конституції наголосив на обов'язку громадян України захищати Вітчизну, її незалежність та територіальну цілісність, а також шанувати державні символи.

Про це він написав у Facebook.

Сирський привітав українських захисників і захисниць, які відстоюють незалежність, суверенітет та недоторканність українських кордонів. Він також подякував воїнам, завдяки яким українці можуть святкувати День Конституції у своїй власній державі.

"Українці - волелюбний народ. Мабуть, жоден народ у світі так жертовно не бореться за власну свободу і власні права. Втім, варто пам’ятати, що Конституція передбачає не лише права і свободи, але й покладає на кожного громадянина України обов’язки", - написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Конституції-2024: як створювали та змінювали Основний закон і чим він особливий

Головнокомандувач ЗСУ підкреслив, що стаття 65 Конституції України визначає, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності, а також шанування державних символів є обов'язком громадян України.

За його словами, ця стаття Конституції є особливо символічною та важливою в нинішній час повномасштабної російської агресії.

"Шануючи права - мусимо не забувати про обв’язки. Ніхто крім нас не захистить Україну! Тому, закликаю усіх громадян ставати до лав Сил оборони", - заявив Сирський.

Довідка.

28 червня в Україні відзначають День Конституції. Це єдине державне свято, закріплене у самій Конституції, і вже третій рік поспіль країна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення рф.

Верховна Рада України ухвалила Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин після майже доби безперервної роботи. Прийняття Основного закону закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, а також сприяло підвищенню міжнародного авторитету України.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, президент Володимир Зеленський у День Конституції привітав українців зі святом і наголосив, що захист незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України.

Головне