Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю по цілях в рф

Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю по цілях в рф

Швеція дозволила використовувати своє озброєння проти об'єктів на території російської федерації.

Про це заявив міністр оборони Поль Йонсон, передає Hallandsposten.

"Згідно з міжнародним правом Україна має право на самозахист, включаючи можливість військових дій на території ворога в рамках відповідності міжнародним нормам війни. Швеція підтримує міжнародне право та право України на самозахист", - сказав він.

Варто додати, що Україна отримала артилерійські системи Archer від Швеції, а у 2023 році шведський парламент затвердив продаж ракет "повітря-повітря" Jaktrobot Rb 99 (з дальністю стрільби до 70 км) США. Ці ракети мали надійти до України через співпрацю з Сполученими Штатами. Однак, чи була реалізована ця угода залишається невідомим.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив думку, що союзникам слід переглянути обмеження на використання Україною наданої зброї проти цілей на території Росії.

Однак канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти цього, заявивши, що Київ не повинен використовувати західну зброю для ударів по Росії. Віцепрем'єр-міністр Італії Маттео Сальвіні підтримав цю позицію, і міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні також висловив солідарність з віцепрем'єром.

Втім, міністр закордонних справ Радослав Сікорський підтримав ідею дозволити Україні використовувати західну зброю для ударів.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, в "Укренерго" попередили українців про відключення світла 27 травня.

Головне