Шмигаль: під час останньої ракетної атаки рф пошкоджень зазнали дев'ять блоків ТЕС, проте енергосистема вистояла

Шмигаль: під час останньої ракетної атаки рф пошкоджень зазнали дев'ять блоків ТЕС, проте енергосистема вистояла

Російські загарбники під час масштабної атаки 14 січня пошкодили дев'ять блоків теплових електростанцій України, проте енергосистема країни витримала цей удар. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив в своєму Telegram-каналі . 

За його словами, на заході України зазнали пошкоджень вісім об'єктів енергосистеми, а також один блок теплової електростанції на сході.

"Остання масована атака мала деструктивні наслідки й для української енергетики. Зазнали пошкоджень об’єкти генерації: 1 блок теплової електростанції на сході та 8 блоків теплових електростанцій на заході нашої країни", - зазначив Шмигаль на засіданні уряду.

Прем’єр-міністр додав, що це призвело до зростання дефіциту потужності в енергосистемі, тому з 15 січня в багатьох регіонах України застосовуються аварійні відключення. 

"Проте енергосистема вистояла, залишилася цілісною та керованою. У цілодобовому режимі тривають ремонтні роботи. Щодня працюємо над тим, аби в Україну надходило більше генераторів, трансформаторів та іншого обладнання для ліквідації пошкоджень", - розповів Шмигаль.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, в енергосистемі України зафіксовано значний дефіцит електроенергії, пов’язаний з обстрілами, погодою та початком робочого тижня.

Головне