Шлях України до ЄС вже незворотній, - Жовква

Шлях України до ЄС вже незворотній, - Жовква

Шлях України до ЄС від сьогодні вже незворотній. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в ефірі "Ми-Україна".

"Що дуже важливо - з сьогоднішнього дня шлях України до Європейського Союзу вже незворотній", - наголосив заступник голови ОПУ.

Водночас він розповів, який саме чином відбуватимуться переговори між Україною та ЄС щодо членства нашої країни.

"Сьогодні остання практично перепона знята з боку Європейського Союзу. Дійсно, тепер наступний крок - це 25 червня - проведення так званої міжурядової конференції, коли власне і розпочнуться переговори. Буде переговорна офіційна делегація з України, буде офіційна переговорна делегація з Європейського Союзу. Це, власне, такий обов'язковий атрибут початку переговорів. Буде повідомлено про переговорну рамку Європейського Союзу, зачитана відповідна вступна заява з боку Європейського Союзу і, безумовно, делегація України також оголосить свою заяву. І це, власне, буде початок переговорів про вступ. 

А далі - самі переговори, про які ми будемо говорити надалі більш детально. Адже угода про приєднання до Європейського Союзу містить 35 глав, за кожною з цих 35 глав буде створена окрема переговорна делегація", - зазначив Жовква.

При цьому він наголосив, що Україна буде працювати щодо вступу до ЄС на основі нової моделі.

"Не буде відкриватися лише одна глава, поки не закривається друга, а буде так званий кластерний підхід, який до нас майже ніхто не випробовував - коли декілька глав можуть одночасно відкриватися, так звані кластери. І ми сподіваємося, що вже перший кластер буде відкритий незабаром.

Далі почнеться важка, інтенсивна робота. Тут все буде залежати від майстерності української переговорної команди", - зазначив представник ОПУ.

Як повідомляли "Ми-Україна", прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про проведення Міжурядової конференції Україна-ЄС, яка знаменує формальний початок переговорів про вступ України до ЄС

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.