Рожкова: Банківська система України попри війну не зупинилася жодного дня й продовжує працювати

Рожкова: Банківська система України попри війну не зупинилася жодного дня й продовжує працювати

Банківська система України з початку повномасштабної війни працювала на високу оцінку й не зупинилася жодного дня, продовжуючи обслуговувати потреби економіки, населення та держави. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

"Банківська система не існує сама по собі. Вона існує в економіці й пройшла 10 місяців війни на високу оцінку. Вона не зупинилася жодного дня, продовжувала обслуговувати потреби економіки, населення, потреби держави. Тому я з впевненістю можу сказати, що наступний рік ми будемо працювати над її зміцнення, тому що для періоду післявоєнного відновлення нам потрібна міцна банківська система, яка буде готова і зможе підтримувати економіку кредитними коштами", - зазначила Рожкова.

В НБУ, за словами Катерини Рожкової, очікують, що негативні наслідки військової агресії відобразяться на банківській системі й вона втратить щонайменше до 30% свого кредитного портфелю. Це відбудеться через руйнування промислових потужностей, застав та падіння економіки в цілому.

"Падіння економіки, на жаль, буде трішки глибшим, ніж ми оцінювали в жовтні через енергетичний терор держави-агресора, - зазначила заступник очільника НБУ. - Разом з тим ми розуміємо, що більшість банківської системи, системно важливі банки частка яких становить близько 85% у всій системі, вони зможуть відновити свій капітал і свою стійкість звичайним шляхом - за рахунок отримання доходів". 

Крім того Рожкова заявила, що весною цього року НБУ планує провести стрес-тест банківської системи. 

"У 2022 році вона пройшла його в реальному вимірі часу. Весною 2023 року ми плануємо провести стрес-тест, аби зрозуміти той часовий період, який знадобиться банківській системі на відновлення", - наголосила Катерина Рожкова.

Головне