Рівень води у водосховищі Каховської ГЕС вже впав нижче "мертвої точки", - Сирота

Рівень води у водосховищі Каховської ГЕС вже впав нижче

У водосховищі Каховської ГЕС рівень води вже впав нижче "мертвої точки". Про це повідомив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"Під водою наразі знаходиться половина станції, друга половина на 70% у воді. Земляну ділянку між шлюзом і станцією також буде розмито водою", - розповів Сирота.

При цьому він наголосив, що гідроспоруди буде також розмивати надалі.

"Рівень води у водосховищі на цю годину вже складає 12,5 метрів, це нижче мертвої точки, що складає 12,7 метрів, коли ще можна робити водозабір у населені пункти і для Запорізької АЕС для охолодження", - наголосив гендиректор "Укргідроенерго".

За його словами, рівень води у водосховищі за добу зменшується приблизно на 1 метр. В цілому очікується, що водосховище втратить близько 8,5 метрів води. 

"З такими темпами, очікується, що скид води відбуватиметься ще близько 7-8 днів", - зазначив Сирота.

Гендиректор "Укргідроенерго" також розповів, що зараз уже розробляється проект ремонту ГЕС та проєкт перемички. На це потрібно кілька місяців, однак за умови, що роботи триватимуть 24 годин на добу. Щодо демонтажу зруйнованої ГЕС та побудови нової, то на це потрібно близько 5 років.

Як повідомляли "Ми-Україна", генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що руйнування Каховської дамби ставить під загрозу життя тисяч мирних жителів. Також в НАТО заявили, що підрив Каховської ГЕС суперечить міжнародному праву та міжнародному гуманітарному праву.

Головне