Речник Сунака: Сі Цзіньпін має закликати на зустрічі з Путіним до припинення війни

Речник Сунака: Сі Цзіньпін має закликати на зустрічі з Путіним до припинення війни

Лідер Китаю Сі Цзіньпін повинен використати поїздку до Москви наступного тижня, аби заохотити російського президента Володимира Путіна вивести війська з України.

Про це заявив речник прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака, передає SkyNews.

"Якщо Китай хоче зіграти справжню роль у відновленні суверенітету України, то ми, очевидно, будемо вітати це", - повідомив речник глави британського уряду.

Крім того, він додав, що будь-яка мирна угода, яка не ґрунтується на суверенітеті та самовизначенні України, не може вважатися мирною угодою взагалі.

"Тому ми будемо продовжувати закликати Китай, як ми це робили раніше, приєднатися до інших країн світу і закликати Путіна вивести свої війська", - додав речник Сунака.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Кремлі офіційно підтвердили, що лідер Китаю Сі Цзіньпін приїде до Москви 20-22 березня. Зазначається, що в ході переговорів буде обговорено актуальні питання подальшого розвитку відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії між росією та Китаєм. Відомо, що сторони обговорять розширення російсько-китайської співпраці на міжнародній арені.

Також речник китайського зовнішньополітичного відомства Ван Веньбінь повідомив, що на початку наступного тижня китайський лідер Сі Цзіньпінь приїде в Москву в гості до російського колеги Володимира Путіна. Однією з провідних тем їхньої розмови стане війна в Україні. Глава МЗС додав, що пропозиція Китаю зводиться до одного речення. Вона полягає в тому, щоб закликати до миру та сприяти переговорам.

Головне