Ракетний удар по 128-й ОГШБ: Умєров розповів про перші результати перевірки

Ракетний удар по 128-й ОГШБ: Умєров розповів про перші результати перевірки

Міністр оборони Рустем Умєров отримав звіт від Головної інспекції Міноборони щодо обставин ракетного удару рф по 128 окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді.

Він поділився результатами у Facebook.

Умєров повідомив, що тепер ретельно розуміють подробиці трагедії та причини її виникнення. Згідно з інформацією міністра, бійці були зібрані для нагородження у дворі будинку, проте при цьому не було дотримано правил маскування, і поруч припарковано більше десяти автомобілів.

У той час в небі знаходився російський безпілотник-розвідник, якого виявили. Була оголошена повітряна тривога, а військових попередили про діючий сектор ворожого безпілотника. Зафіксувавши ракетний пуск, поширили сигнал "ракетна небезпека". Проте, на місці нагородження не було вжито жодних централізованих заходів безпеки.

Міністр наголосив, що слідство у цій справі триває, його веде ДБР. Умєров підкреслив, що всі винні в цій трагедії понесуть законну відповідальність. Голова Міноборони доручив Генеральному штабу перевірити виконання безпекових протоколів у підрозділах та закликав командирів відповідально відноситися до базових заходів безпеки.

Нагадаємо, у 128-й бригаді підтвердили загибель 19 бійців внаслідок ракетного удару окупантів по селу Зарічне у Запорізькій області.

Згодом стало відомо, що ДБР розпочало розслідування обставин загибелі військових 128-окремої гірсько-штурмової бригади та мирних жителів внаслідок російського удару ракетою "Іскандер-М" по Запорізькій області. 

Як інформував "Ми-Україна" раніше, екснардепу Царьову повідомили про підозру у фінансування Росгвардії в Криму.

Головне