Попри складну економічну ситуацію: військовим пенсіонерам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС підвищили виплати

Попри складну економічну ситуацію: військовим пенсіонерам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС підвищили виплати

Український уряд, попри складну економічну ситуацію в країні, провів уже другу індексацію пенсій за час повномасштабної війни. На цьому наголосив прем'єр-міністр україни Денис Шмигаль.

Він зазначив, що індексація пенсій дозволила підвищити суму виплат на 20%.

"Станом на сьогодні всі пенсії за березень повністю виплачені. За результатами індексації у цьому березні пенсії зросли майже на 20%. Індексація торкнулася 10,5 мільйонів українських пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав майже 600 гривень. Тепер середній розмір пенсії в Україні складає 5200 гривень", - зазначив Шмигаль.

Крім того він додав, що Кабмін провів підвищення виплат військовим пенсіонерам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС. 

"Cередній розмір підвищення для цих категорій пенсіонерів склав понад тисячу гривень. Тепер у квітні буде здійснено автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів, з урахуванням збільшеного трудового стажу. Таке підвищення торкнеться близько 600 тисяч українців", - повідомив очільник українського уряду.

Також Шмигаль наголосив, що додаткові доплати за віком, введення яких свого часу ініціював Президент України Володимир Зеленський, залишаються чинними.

Як повідомляли "Ми-Україна", перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак заявила, що своєчасна виплата пенсій в Україні та її перерахунок ніяк не залежать від кредитів міжнародних партнерів.

Раніше міністр соціальної політики Оксана Жолнович пояснила, що мінімальна пенсія була зафіксована залежно для різних категорій – від 2100 до 2600 грн (залежно від стажу). Середня пенсія виросте від 3500 гривень до 4200-4500 залежно від категорії.

Головне