Польща передала Україні 10 винищувачів МіГ-29

Польща передала Україні 10 винищувачів МіГ-29

Польща доставила в Україну 10 винищувачів МіГ-29. Їх раніше обіцяли передати в рамках військової допомоги.

Про це заявив голова Міністерства оборони Польщі Маріуш Блащак, передає журналіст Defence24.pl Якуб Паловський на своїй сторінці в Twitter.

"Польща надала Україні 10 винищувачів МіГ-29", - навів журналіст слова польського посадовця.

При цьому голова Міноборони Польщі не розкрив детальні подробиці доставки бойових літаків в Україну.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, сучасні винищувачі Заходу наразі перебувають на восьмому місці у списку військової техніки, яка необхідна Збройним силам України. За словами американської посадовиці, вищими пріоритетами наразі є системи протиповітряної оборони. Також мова йде про артилерію та бронетехніки.

Раніше Словаччина вже передала Україні всі 13 обіцяних винищувачів МІГ-29. Після чотирьох одиниць, переданих у березні, решту дев'ять одиниць успішно переправили ЗСУ. Літаки МіГ-29 є суттєвою опорою для України в її захисті від російської військової агресії та у захисті людських життів. 

Також постачання Україні американських винищувачів F-16 та прискорення передання іншого озброєння є найкращими гарантіями безпеки для нашої країни у короткостроковій перспективі. Голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що він очікує, що саміт НАТО у Вільнюсі 11-12 липня зробить крок до членства України в Альянсі та вирішить питання гарантій безпеки для нашої країни. Міністр зазначив, що у питанні гарантій йдеться про комплексне вирішення проблеми. У цьому контексті варто орієнтуватися на Київський безпековий договір.

Головне