Подоляк пояснив важливість ордерів МКС на арешт Шойгу та Герасимова

Подоляк пояснив важливість ордерів МКС на арешт Шойгу та Герасимова

Ордери Міжнародного кримінального суду на арешт колишнього міністра оборони рф Сергія Шойгу та начальника генштабу збройних сил росії Валерія Герасимова дуже важливі. На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

"Всі ці ордери, які сьогодні видає Міжнародний кримінальний суду в Гаазі, вони дуже важливі, вони симптоматичні", - завив Подоляк.

Водночас він назвав три головні складові таких ордерів МКС:

  • перше, це те, що злочини дійсно мали місце і ці злочини фундаментальні, проти міжнародного гуманітарного права;
  • друге - ці злочини не будуть мати строку давності і це буде суттєво впливати на подальшу долю російської федерації і тих чи інших громадян цієї країни;
  • третє - це важливо для країн нейтрального статусу, країн Глобального Півдня, щоб вони бачили, що до російської федерації ніхто не відноситься так, як це було після вторгнення в Україну в 2014 році, і що росія буде платити відповідну ціну.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судді МКС видали ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Крім того радник голови ОПУ висловив переконання, що скоро проти Шойгу буде справа не лише у Гаазі, але і в самій росії.

"Щодо Шойгу. В нього будуть проблеми, вони вже є. Ми бачимо велику кількість, скажімо так, слідчих дій по відношенню до чиновників, які так чи інакше працювали в міноборони його часів, він там 12 років знаходився. І я думаю, що у Шойгу будуть дійсно проблеми, він певно зникне… І потім ми якось з вами побачимо судову справу навіть в росії щодо Шойгу", - пояснив Михайло Подоляк. 

Як повідомляли "Ми-Україна", президент України Володимир Зеленський привітав рішення Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт колишнього міністра оборони рф Сергія Шойгу та начальника генштабу збройних сил росії Валерія Герасимова.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.