Реформування ООН та більше зброї: підсумки візиту Зеленського до США та Канади

Реформування ООН та більше зброї: підсумки візиту Зеленського до США та Канади

"Саме те, що потрібно нашим військовим зараз" - це фраза Володимира Зеленського про новий пакет американської військової допомоги, яку він промовив після зустрічі із Джо Байденом. У переліку допомоги артилерія, боєприпаси до Хаймарсів, протитанкова зброя. А вже наступного тижня в Україну нарешті прибувають і перші американські Abrams. Також було досягнуто історичної домовленості щодо технології – США вироблятимуть зброю спільно з Україною на нашій території, зокрема, системи ППО.

Про що український лідер домовився і що вже привіз додому розповів наш кореспондент Юрій Гула.

Візит Зеленського на Генасамбелю ООН

До Нью-Йорка на Генасамблею ООН з’їхались майже пів сотні світових лідерів, але головна увага була прикута до України та Володимира Зеленського. Його прізвище звучало тут і в кулуарах, і на вулицях. За безпекою стежили сотні полісменів.

Український президент у своєму історичному виступі з трибуни Генасамблеї ООН закликав до єдності перед агресією росії. У своєму меседжі Зеленський виголосив англійською, а вже наступного дня рідною мовою взяв слово на спеціальному засіданні Радбезу ООН.

Він нещадно розкритикував організацію за бездіяльність, яку загнило у глухий кут право вето рф. Повернути силу статуту ООН може лише реформа організації, вважає Зеленський. Загалом потрібно надати Генасамблеї долати вето членів Радбезу. Ще український президент запропонував створити систему запобігання агресії – коли превентивні санкції застосовують у разі заяви будь-якої країни про загрозу.

Також Зеленський озвучив і свою Формулу миру в Україні. У ній всього два прості пункти - вивести усі російські війська із нашої території разом із російським флотом, другий – повне повернення контролю над державним контролем. Допомогти у цьому ЗСУ мають ракети ATACMS.

Яку допомогу отримала Україна?

Офіційно у новому пакеті американської допомоги на 325 млн дол. Далекобійних ракет немає, але місце преса запевняє, що невелику пробну партію Києву таки передадуть. Втім, коли саме і чи буде анонсована поставка - не повідомляють. Водночас Джо Байден пообіцяв багато боєприпасів до Хаймарса, артилерійські снаряди, тисячі касетних та чимало засобів ППО.

Анонсована зброя надійде зі складів США, тож буде готова до відправлення незабаром. А от танки Abrams прибудуть до України наступного тижня, анонсував Білий дім.

Десятки на платформах у Європі вже зафільмували очевидці. І поки танки їхали, то конгресмени сперечалися, чи погоджувати Україні додаткову допомогу на 24 млрд дол. За зачиненими дверима Зеленський зустрівся із головними республіканцями та демократами. Республіканець Майк Маккол заявив, що більшість підтримує фінансування для України.

Візит Зеленського до Канади

За США президент України відправився до Канади. Там виступив перед парламентом, зустрівся із прем’єр-міністром Джастіном Трюдо. Той оголосив про багаторічну військову допомогу на майже пів мільярда доларів.

Також Канада передасть нашому війську бойові бронемашини, броньовані медлаби, танки та Леопарди. Також країна приєднається до підготовки українських пілотів на F-16.

Хоч візит президента України на американський континент був відносно коротким, але справ він встиг виконати чимало. Наразі слово за американським конгресом. Дискусії щодо затвердження пакета допомогу нашій країні на суму 24 млрд дол у високих кабінетах точаться і досі, але остаточне рішення варто чекати за кілька тижнів.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Стефанчук назвав депутатів-прогульників, у яких забрали зарплатню.

Головне