Підозрюваний у "зливі" даних Пентагону: хто такий Джек Тейшейра та як він це зробив

Підозрюваний у

У США напередодні, 14 квітня, ФБР заарештувало чоловіка, якого підозрюють у витоку таємної інформації зі спецслужб США, що поставив Вашингтон у доволі незручне положення перед союзниками. Ним виявився 21-річний Джек Тейшейра - члена Національної гвардії ВПС США.

Хто такий Джек Тейшейра

Згідно з його послужним списком, Тейшейра був льотчиком першого класу на базі ВПС Національної гвардії Отіс у Массачусетсі. Він приєднався до Національної гвардії у 2019 році та працював "фахівцем з кібертранспортних систем". Тобто по суті він був спеціалістом з інформаційних технологій, який відповідає за військові мережі зв'язку, включаючи їх кабелі та вузли. У цій ролі Тейшейра мав високий рівень допуску, оскільки до його обов'язків входило забезпечення захисту мережі, пише The Guardian.

Тейшейра також є лідером чат-групи Discord - Thug Shaker Central, в якій власне і були опубліковані документи. У чаті фігурант зливу був підписаний під ніком OG.

"Схоже, що з самого початку джерело витоку прагнуло справити враження на інших молодих членів групи, пишучи повідомлення, насичені абревіатурами та жаргоном, розмішуючи секретні документи - спочатку передруковуючи дослівні стенограми, а потім зливши справжні документи", - зазначає видання.

Цей процес тривав декілька місяців аж поки інший учасник чату не розмістив дані в іншому чаті, звідки вони швидко розлетілися світом.

Знайомі хлопця розповідають, що він був віруючим християнином та виховувався у патріотичній родині. Також відомо, що він "виступав проти багатьох пріоритетів американського уряду" та засуджував Збройні сили США за те, що ними "керують елітні політики".

Учасники чату розповіли, що публікацію документів Тейшейра пояснював прагненням "просвітити людей"

"Цей хлопець був християнином, антивоєнним, просто хотів повідомити своїх друзів про те, що відбувається", - сказав один з них.

Як юний Тейшейра отримав доступ до секретних матеріалів Міноборони США

На питання, як настільки юний військовослужбовець міг отримати доступ до надтаємних документів, представник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер пояснив, що природа Збройних сил полягає в тому, щоб довіряти молодим військовим, зокрема надавати їм високий рівень допуску до секретних матеріалів.

"Ми покладаємо на наших учасників велику відповідальність із самого раннього віку. Подумайте про молодого сержанта бойового взводу, а також про відповідальність та довіру, які ми покладаємо на цих людей, щоб вести війська у бій", — пояснив він.

Мати юнака в одному з інтерв'ю розповіла, що її син останнім часом працював у нічну зміну на базі на Кейп-Коді, а незадовго до затримання змінив номер телефону.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ExxonMobil підняла зарплату своєму CEO Даррену Вудсу на 52% завдяки війні в Україні. Це сталось на тлі рекордного прибутку, який нафтогігант отримав на тлі російського повномасштабного вторгнення, що спровокувало стрибок цін на енергоносії.

Головне