Парламент Туреччини схвалив членство Швеції в НАТО

Парламент Туреччини схвалив членство Швеції в НАТО

Парламент Туреччини у вівторок, 23 січня, схвалив членство Швеції в НАТО через півтора року обговорення цього питання. Про це повідомило видання Bloomberg.

Наразі Угорщина залишилась єдиною країною НАТО, яка може втриматися від розширення оборонного Альянсу.

Як зазначається, рішення про схвалення вступу Швеції в Північноатлантичний альянс Генеральна асамблея Туреччини прийняла на пленарному засіданні в Анкарі. Парламент тепер відправив документ назад президенту Реджепу Тайїпу Ердогану для остаточного підписання, перш ніж його можна буде передати в Державний департамент США у Вашингтоні.

Таким чином Швеція стала на поріг реалізації своєї мети стати 32-м членом НАТО через рік і вісім місяців після подання заявки. Видання нагадало, що у травні 2022 року Стокгольм дійшов висновку, що вступ до Альянсу буде найкращим способом стримування будь-якої агресії з боку росії після її вторгнення в Україну. Раніше Швеція уникала членства у військових альянсах, поки військові дії росії не змінили це.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган 23 жовтня 2023 року передав у парламент країни протокол про членство Швеції в НАТО. Тоді цей протокол мали передати на розгляд Великих національних зборів Туреччини.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Норвегія, як решта країн Північноатлантичного альянсу, має прискоритись із підготовкою до потенційної війни з росією, наголосив очільник норвезького Генштабу генерал Ейрік Крістофферсен. Крістофферсен зауважив, що Москва нарощує свої воєнні потужності більш швидкими темпами, ніж очікував Захід.

Головне