П’ять країн з G7 домовилися витіснити росію з міжнародного ринку ядерної енергії

П’ять країн з G7 домовилися витіснити росію з міжнародного ринку ядерної енергії

Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція дійшли згоди щодо їхнього спільного наміру витіснити росію з ринку ядерного палива. Для цього вони планують розвивати спільні ланцюги поставок уранового палива.

Вказані країни на форумі з ядерної енергетики в японському Саппоро заснували відповідний альянс, метою якого є позбавити режим диктатора Володимира Путіна одного джерел фінансування війни.

"Угода стане основою для того, щоб повністю витіснити Путіна з ринку ядерного палива, і зробити це якнайшвидше, щоб позбавити його ще одного джерела фінансування варварського нападу на Україну", - вказано у заяві британського уряду.

Міністр енергетичної безпеки Великої Британії Грант Шаппс заявив, що цей крок вчергове підкреслить небажаність рф.

"Об’єднання з іншими країнами – це наступний життєво важливий крок для того, щоб показати Путіну, що росія більше не бажана, і для зміцнення нашої глобальної енергетичної безпеки", - зазначив він.

Нагадаємо, 12 квітня український "Енергоатом" підписав з канадською САМЕСО Меморандум про співробітництво в урановидобувній галузі.

"Документом визначається, що САМЕСО буде залучена для технічної підтримки й розвитку в Україні ефективного та конкурентного уранового виробництва задля забезпечення повної потреби Енергоатому в урановому оксидному концентраті", - пояснили в "Енергоатомі".

В Міненерго наголосили, що ці домовленості України і Канади прискорять процес витіснення рф з ринку ядерного палива.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Індія та росія 17 квітня проводять переговори щодо угоди про вільну торгівлю між двома країнами. Перемовини відбуваються в індійській столиці Нью-Делі.

Головне