Окупанти закрили затоплені Олешки на "карантин", - Прокудін 

Окупанти закрили затоплені Олешки на

Росіяни закрили окуповані Олешки на затопленій Херсонщині на "карантин". Про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

За його словами, окупанти не випускають жителів Олешок, спеціально для цього вони встановили блокпости на виїздах з міста.

"Ситуація в Олешківській громаді, як і в цілому на лівому березі, дуже критична. Окупанти оголошували про якусь евакуацію, але далі слів діла не пішло. Ніякої евакуації не було. Зараз у громаді майже немає зв'язку, світла і газопостачання. Населення гостро потребує питної води й продуктів", - заявив Прокудін.

Разом з тим він наголосив, що росіяни випускають з окупованих територій лише людей з російським паспортом. Ворог частково евакуює таких людей - їх вивозять до російського Воронежа.

"Щодо жертв - підтверджено вісім людей, які загинули внаслідок підтоплення. Це перевірена інформація олешківськими лікарями. Так, є випадки знаходження трупів людей в громаді. Ті цифри, які називають не підтверджена інформація", - зазначив Прокудін.

Він також додав, що українській стороні вдалося евакуювати з окупованого лівого берега Херсонщини близько 100 осіб.

Як повідомляли "Ми-Україна", міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповів, що при будівництві Каховського водосховища було затоплено близько 90 сіл, тож на його дні могли бути небезпечні речовини.

Головне