Міненерго: Україна з початку 2023 року імпортує електроенергію

Міненерго: Україна з початку 2023 року імпортує електроенергію

З 1 січня 2023 року Україна розпочала імпорт електроенергії з Європи. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, на даний момент імпорт відбувається у невеликих обсягах, але Міністерство енергетики розраховує на його збільшення.

"Наразі імпорт невеликий, але він триває з 1 січня. Більше того, ми зробили можливість для підприємств закуповувати, і це відповідно впливатиме на постачання та їхнє можливе обмеження у постачаннях", - повідомив Галущенко.

Міністр зазначив, що можливий обсяг імпорту залежить від ситуації з ремонтом та входження в роботу енергосистеми блоків найближчим часом. 

"Багато залежатиме від майбутніх обстрілів енергосистеми, які пошкодження будуть, але, безумовно, на імпорт ми також розраховуємо", - додав Герман Галущенко.

Варто зазначити, що питанням імпорту електроенергії займаються державний "ЕКУ" та приватні "ЕРВ", група "ДТЕК".

Раніше Міненерго погодило комерційні перетоки між країнами Європи та Україною в обсязі 0,7 ГВт вночі та 0,6 ГВт в день. Цього обсягу недостатньо для повного покриття дефіциту потужностей.

Як повідомляли “Ми-Україна”, міністр енергетики України Герман Галущенко вкотре звернувся до населення з проханням заощаджувати електроенергію, оскільки наразі це дуже важливо для енергосистеми та її нормальної роботи.

Головне